Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Lody domowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Lody domowe

lenka 12:19, 29 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
To ja Wam też podam nietypowy przepis na rewelacyjne lody - zrobicie je bez jajek i bez specjalnej maszynki, jedyny minus -lody nie są dla dzieci...Przygotowanie mieszanki zajmuje dosłownie kilkanaście minut, a lody są pyszne Przepis znaleziony na jednym z blogów.


170 g gorzkiej czekolady, posiekanej
280 ml mleka
280 ml likieru Bailey's
3 bardzo dojrzałe banany, średniej wielkości, obrane
45 ml ciemnego rumu

W małym garnuszku wymieszać mleko z czekoladą. Podgrzewać, do rozpuszczenia się czekolady i otrzymania gładkiej konsystencji, mieszając od czasu do czasu. Zdjąć z palnika, odłożyć.

W drugim naczyniu przy pomocy blendera zmiksować likier, banany i rum, do otrzymania gładkiego puree. Dodać mieszankę czekoladową i zmiksować. Przelać do pojemnika, przykryć. Schłodzić, a następnie zamrozić (powinny być zamrażane przynajmniej przez 8 godzin, a najlepiej przez całą noc).

Lody przechowywać w zamrażarce. Nie zamarzają 'na kamień' dzięki dużej ilości alkoholu.

Smacznego
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
agniecha973 12:42, 29 cze 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946

Zrobiłabym natychmiast, ale składników brak, a na zakupach już byłam. Gdzie kupujesz ciemny rum?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
lenka 00:53, 30 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Aga, ja użyłam golden rumu
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Dasia 22:19, 29 lip 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
agniecha973 napisał(a)
Są pyszne. Lepsze od sklepowych. Łatwe w przygotowaniu. Podstawowa wersja to lody śmietankowe, ale robiłam też wersję czekoladową dla dzieciaków.


Dziękuję za przepis. Szukałam dobrego przepisu na lody, bo jak poczytałam czego, jako barwników dodają do tych gotowych i jak to działa na dzieci, to od razu odechciało mi się kupowania.Zrobiłam wersję podstawową, żeby wyprobować. Rzeczywiście są pyszne. Zanim zamarzły wydawały się trochę za słodkie, ale teraz są ok. Kusi mnie zeby następne jako bakaliowe zrobić.

____________________
Biały domek pod lasem
agniecha973 22:49, 29 lip 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Cieszę się, że smakują. My jemy kolejną porcję. Jako dodatki na wierzch lubimy pokruszone orzeszki ziemne (bez soli) i polewę toffi. Albo kupuję snickersa i kroję na plasterki i dorzucam. Można też rodzynki, kulki rafaello itp. itd.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Dasia 22:54, 29 lip 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Ja muszę ze względu na synka unikać czekolady i batoników, ale inne wersje, w tym krojone owoce niebawem przed nami Wczoraj odrobiną jakiegoś alkoholu polałam i też niezłe były
____________________
Biały domek pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies