Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Sumak octowiec - jak zahamować ekspansję?

Pokaż wątki Pokaż posty

Sumak octowiec - jak zahamować ekspansję?

Rojodziejowa 16:37, 09 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8385
A czy jest jakieś mniej kłopotliwe drzewo, które mrozów i wiatrów się nie boi, a w pokroju sumaka przypomina?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
caletto 17:05, 11 sie 2016

Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 21
Witajcie

Ja troche odwrotnie jak w temacie wątku.
Mam do Was pytanie:
Chcialbym miec w ogrodzie kilka sumakow i w tym celu przywiozlem od znajomych kilka odrostow wykopanych z gruntu.
Wygladaja tak oto :






Powiedzcie mi czy z tymi mini korzonkami one sie przyjma ?
I jeszcze jedno pytanie, domyslam sie ze liscie klapna calkowicie, czy powinienem zostawic na krzaku takie klapniete luscie czy moze wyciac je i zistawic tylko podstawowy pieniek ?
ZbigniewG 20:24, 11 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
zostaw góra jeden liść na sadzonkę(i to nie cały)
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 08:29, 20 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
caletto napisał(a)
Witajcie

Ja troche odwrotnie jak w temacie wątku.
Mam do Was pytanie:
Chcialbym miec w ogrodzie kilka sumakow i w tym celu przywiozlem od znajomych kilka odrostow wykopanych z gruntu.


Powiedzcie mi czy z tymi mini korzonkami one sie przyjma ?
I jeszcze jedno pytanie, domyslam sie ze liscie klapna calkowicie, czy powinienem zostawic na krzaku takie klapniete luscie czy moze wyciac je i zistawic tylko podstawowy pieniek ?


Nie sadź tego dziadostwa wcale
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mirela 09:25, 07 cze 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Tiger eye - 3 lata, zero odrostów.

____________________
Walczę z ogrodem...
szopo 21:42, 05 lip 2018


Dołączył: 04 lip 2018
Posty: 10
Twoje drzewo jest jeszcze na to za młode. Problem z odrostami zaczyna się pod koniec życia drzewa czyli po około 20 latach.
Gardenarium 00:22, 18 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brzozowa3 napisał(a)
Hej,
Właśnie zakładam ogród.
Po zasianiu trawy zaczyna odrastać wyrwany wcześniej SUMAK
Czy możecie poradzić jak skutecznie pozbyć się tej rośliny?


Opryskać herbicydem totalnym (ostrożnie) aby nie prysnęło na cenne rośliny. Osłonić je tekturą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GRZEGORZ1981 09:17, 21 cze 2021

Dołączył: 21 cze 2021
Posty: 1
Witam,

W zeszłym roku kupiłem działkę z trzema dużymi sumakami. Wtedy nie wiedziałem co to za drzewo Na zimę koparką usuneliśmy drzewa wraz korzeniami. Teraz okazało się, że w ziemi jakieś części korzeni pozostały i wychodzą odrosty. Chciałbym zapytać czy są jakieś naturalne środki na pozbycie się tego ustojstwa czy pozostaje tylko rundup'u? No i jak bronić się przed sumakiem sąsiada, żeby nie przechodził na moją działkę?

z góry dziekuję za odpowiedź
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies