Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy Ogród

Gardenarium 01:12, 20 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AniaS napisał(a)
Proszę o doradę czy na zimę pozostawia sie wodę w oczku wodnym ( oczko wodne wykopane jest w ziemi wyłożone niebieską folią ) ??? Czy lód nie uszkodzi folii ???


Wodę się zostawia, bo często są ryby i powinny być rośliny, aby oczko nie zieleniało. Im więcej roślin tym szybciej osiągniesz równowagę biologiczną.

Folię może uszkodzić lód, dlatego wiosną nie należy go rabać siekierą, moja mama tak robiła i zawsze były dziury.

Potem wymieniliśmy folię stawową na EPDM i po sprawie, bo ta wykładzina ma 300% rozciągliwości, więc nie tak łatwo dziury się robią.

Czy Twoja folia jest pierwszy rok?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 01:14, 20 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawa wiele zmieni i nada urody otoczeniu, Ciekawa jestem dalszego ciągu Twojego urządzania.

Posadź grzybienia w koszu na dnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AniaS 17:45, 28 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 17
Następnym miejscem gdzie odpoczywamy i grilujemy z całą rodzinką jest zakątek przy oczku wodnym , który powstał w tym roku zaraz po zimie . W koło oczka posadziłam byliny i kilka gatunków lilii.
Nie mogło również zabraknąć kilku odmian traw ozdobnych takich jak : zebrina, dwie odmiany trawy pampasowej biała i różowa. Trawy posadziłam w donicach 40 l ,żeby na zimę przechowywać w domu i nie martwić się co roku czy nie zmarzły. Zastosowałam również sposób w moim oczku w którym nie mam zainstalowanej pompki ,żeby woda nie zieleniała przygotowałam jęczmień . Kłosy jęczmienia włożyłam do damskich rajstop , zawiązałam i zanurzyłam na dnie oczka , efekt jest gwarantowany.
Następnie zakupiłam sadzonke lilii wodnych i umieściłam w koszu na dnie oczka wodnego .
____________________
AniaS 17:52, 28 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 17
Liliowce to rośliny dla zapracowanych i zapominalskich , posadzimy je w danym miejscu i zapomnimy o nich , to i tak sobie poradzą

____________________
zawitka 17:55, 28 cze 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
No No No ----- witaj .każdy ma swoje sposoby na zieloną wodę oczkowielkie roślinki posadzone ale będzie pieknie jak zarosną Pozdrawiam .dużo pracy włożyliście w ogród
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
AniaS 17:57, 28 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 17
Moje wierzby przycinam trzy razy w roku . Efekt jest niesamowity
____________________
AniaS 18:15, 28 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 17
Dziękuję " zawitka" faktycznie bardzo dużo włożyłam pracy na tej działce , bo wcześniej tutaj były same zarośla , musiałam kosą elektryczną wszystko sama powycinać , dopiero jak uprzątnęłam teren zastanawiałam się jak zaprojektować . I wpadłam na genialny pomysł ,że sobie oczko wykopie , i następnego dnia z samego rana zabrałam się za realizacię planu , oczko zostało wykopane jednego dnia , potem było gorzej bo zima długo trzymała a ja na kupowałam różnych kwiatów w biedronce i w marketach drzewek i wszystko musiałam sadzić w donicach i trzymałam w domu i te roślinki pięknię mi rosły ale juz była pora niestety wysadzić je do gruntu . I zaraz po zimie szybko uwijałam się z połozeniem foli i zasadzeniem roślinek . Dużo pracy mnie to kosztowało potem znowy przekopanie szpadlem działki i przygotowanie terenu do wysiewu trawy . Ale teraz to już miłe wspomnienia ciężkiej pracy . Na razie jeszcze moje roślinki są małe dopiero pierwszy rok . Ogród jest moją pasją i każdą chwilę kiedy mam czas spędzam w nim
____________________
AniaS 12:57, 05 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 17
Filip zagląda co słychać u sąsiadów ...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies