Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Projekt rabaty tuż przy domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Projekt rabaty tuż przy domu

dmika 21:26, 04 lip 2012

Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 6
Witam wszystkich.
Zastanawiam sie nad rozwiązaniem mojej rabaty zamiast chodnika tuż przy domu od strony zachodniej.

Przesyłam zrobiony szablon. W rzeczywistości ilość gatunków nie jest tak wielka jakby sie to wydawało na pierwszy rzut oka.

Co o tym myślicie?

____________________
Gardenarium 09:21, 05 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam ja jednak mam obawy że tych gatunków jest jednak za dużo. Ja bym wyeliminowała sosny i jałowce bo to zbyt mało efektowne rośliny po latach (to moje osobiste doświadczenie z tymi roślinami) - pozostałe nieco inaczej przegrupowała.

Możesz posadzić trzy jednakowe rośliny na pniach lub o kolumnowym pokroju, pozostała powierzchnię podzieliła plamami obsadzonymi gatunkowo (kolory liści).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dmika 09:49, 05 lip 2012

Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 6
Dzięki za odpowiedź.
Nie chciałem sadzić zbyt wysokich roślin przed domem, ale jeszcze sie zastanowię.
Berberysy mam zamiar posadzić co 1m.
Też myślę nad zrobieniu coś w stylu plam, żeby nie było to wszystko takie symetryczne, ale zastanawiam się jak to zrobić, żeby wszystko grało ze sobą.

cd.
Masz może jakieś propozycje co do tych drzew stożkowych lub na pniu, które są sprawdzone i dobrze by wyglądały tuż przy domu; chodzi mi też o to by nie były zbyt duże.

____________________
EwaG 19:46, 05 lip 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wyszło Ci coś takiego:


to jest podział przestrzeni

a to rozbicie na kolory



Mnie się podoba się jedynie połączenie berberysów z żurawkami. Reszta nie za bardzo (chodzi mi też o wymagania roślin i ich wzajemną wysokość). Myślę, że na tak długiej wąskiej rabacie propozycja (niskie rośliny + wyższe mocne akcenty z roślin pokrojowych) Danusi jest najlepsza .

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
dmika 21:08, 05 lip 2012

Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 6
W takim razie proszę o jakieś gatunki roślin które mogłyby sprawiać dobre wrażenie wśród żurawek, funki czy też berberysów. Według Was to powinno być drzewo lisciaste czy moze też iglaste?
____________________
dmika 22:15, 07 lip 2012

Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 6
Bardzo proszę o pomoc. Teren już częsciowo przygotowany, tylko jechać na zakupy.
Jak ułożyć rosliny między tymi trzema drzewkami, berberysy też w skupiskach czy jakieś nieregularne linie? Jakie zrobić zestawienia kolorów?
____________________
EwaG 15:27, 08 lip 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wklej zdjęcie tej rabaty, ale takie na którym widać też dom.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
dmika 18:20, 10 lip 2012

Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 6
Oto zdjęcia, ponizej elewacji będzie oczywiście jakis rodzaj kamienia, więc tło dla roślin minimalnie się zmieni. Rabata o szerokości 1,5m lub 2,1m. Oczywiście przy garażu nawet 3,1m.


____________________
Michael 19:40, 10 lip 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112


Może coś w tym kierunku jak uważasz? oczywiśnie nie jest to zwymiarowane poprostu czysta wena ale może pomoże

ps. czarne okno zrobione specjalnie na logo ogrodowisko.
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
dmika 16:10, 11 lip 2012

Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 6
Myślę o nizszej kompozycji tak do 50cm, z nielicznymi elementami wyższymi. Jedynie obok garażu oby zasłonić tło od strony ławki dałbym wyższe rośliny- tj.klon palmowy.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies