Gdzie jesteś » Forum » Wizytówki naszych ogrodów » Wizytówka - Powitanie aniutka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Wizytówka - Powitanie aniutka :)

aniutek 00:41, 05 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 11
Od czego zacząć.. od początku moje dziecko..jak mawiała moja babcia. A na początku był kolor ..zapach..obraz na który złożył się kwiat... i zakochanie w tym kwiatku.. wierne..na zabój.
Moje dziecko... kochasz Ty tak polne kwiatki to zostaniesz starą panną- to także słowa mojej ukochanej babuni. Póki co sie sprawdza.
Mam na imię Anka. Jestem od około trzech lat posiadaczką skrawka ziemi, fundamentów pod dom, mamą najukochańszego na świecie Wiktora. Bardzo serdecznie Was witam.
Aniutkowa kraina dopiero się tworzy..karczuje centymetr po centymetrze. A jak się nie tworzy to się udzielam w ogrodku rodziców za płotem. Kiedys te dwa światy połaczę i zburzę płot. wszystko jednak musi mieć swój czas.
O ogrodowisko potknęłam sie kilka razy szukając porad i inspiracji. Dosłownie potknełam, bo w pędzie nigdy nie zostałam na dłużej. Moj ogród to zagajnik brzozowy, alejka sosen. Górka z ziemi wywiezionej podczas kopania fundamentów , z murkiem kamieni wapiennych, który układałam bez uzycia zaprawy. To tylko małe fragmenty , których jeszcze nie spięłam w całość. Mam nadzieję znaleźć tu kierunek moich poszukiwań. Nie mam doświadczenia w ogrodnictwie. Ciągle cos mi wymarza, wypada podryte przez krety. Co roku w moim ogrodzie szukam miejsca dla nowych roslin podarowanych mi przez przyjaciół. Nie łudzę się , ze za rok czy dwa ogród nabierze kształtów , nie musi się spieszyc.
Zapraszam do mojego skrawka marzeń
____________________
Anka :)
hanka_andrus 07:20, 05 lip 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj......sielsko-anielsko u Ciebie.Można pobuszować.I widzę,że to lubisz! Pozdawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
agata_chrosc... 09:33, 05 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witaj Anka! Na zdjęciach to wygląda jak stary, wielki, zadbany ogród! Jakieś hektary po prostu, obrośnięte drzewami, krzewami, kwiatami. Ja to bym już tylko hamak rozwiesiła i kontemplowała owoce swojej pracy, a Ty chcesz jeszcze coś zmieniać? Pozazdrościć energii i siły. Pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
aniutek 11:55, 05 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 11
Wiosna,
Zaczyna się pracowicie niczym pszczółka


Za chwilę błyszczy śnieżną bielą - niewinna panna młoda.


Mijają dwie chwile i ubiera się jak królowa w złoto.


Po godzinie zachwyca pastelowymi różami, fioletami i błękitami.



Czasem spłoni sie karminem speszona wzdychaniem zachwytu ... moim.


.... Wiosna moja
____________________
Anka :)
aniutek 14:11, 05 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 11
Lato
Lato to róże pastelowe . Pachną upojnie aż się w głowe kręci.



Lato to czerwone róże przy iglasto brzozowym lasku. Uwielbiam ich soczystą karminową barwę na tle ciemnej zieleni świerków.


Lato to lilie i ukochane liliowce unoszace dumnie głowy do góry i wołające ....patrzcie jakie jesteśmy piękne..patrzcie szybko bo juz jutro nas nie będzie


Lato to złoto słoneczników przy płocie wabiące pracowite pszczółki


Lato się kończy kiedy na scene wychodzą ukochane hortensje


.......... moje lato
____________________
Anka :)
aniutek 16:00, 29 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 11
Jesień
____________________
Anka :)
aniutek 16:11, 29 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 11
Zima ?
____________________
Anka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies