Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wąska rabatka przy ścieżce

Pokaż wątki Pokaż posty

Wąska rabatka przy ścieżce

roibert 10:23, 09 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 3
Witam wszystkich,

trafiłem tutaj do Was poprzez edycję w programie Maja w ogrodzie, i zabrałem sie za przeglądanie zawartości strony, aż mnie głowa rozbolała od zdjęć prezentujących wasze piękne ogrody.

postanowiłem wziąć się za swój ogród, lecz dopiero zaczynam, proszę o pomoc i wasze sugestie na temat obsadzenia długiej bo na 22 metry, pofalowanej 0,5 m do 1 m szerokości rabaty wzdłuż ścieżki, strona południowa.
Pomóżcie proszę mi cos fajnego zrobić bo ja nie mam pomysłu, a chciałbym załapać bakcyla bo przede mną jeszcze kilka rabat do obsadzenia w tym roku

____________________
Gardenarium 14:23, 09 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Robercie, metrowa rabata to chyba za wąska będzie. ja bym ja inaczej pofalowała bo ma aż 22 metry, W rogu koniecznie coś szerszego, np jakiś placyk wypoczynkowy.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Moniika 14:23, 09 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj! Zdjęcia jakieś by sie przydały! pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
roibert 15:02, 09 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 3
dziekuje za zinteresowanie,
Danusiu myslałem nad poszerzenim tej rabatki, żona jednak się troszke upiera aby taka została, bo to jej koncepcja była, ja jej na to żeby niebać się zmian w ogrodzie - twoje słowa
rabatka jest juz wykonana to znaczy obrzeża, nawodnienie, na trawniku obok czy to z jednej czy drugiej strony posadzone są krokusy w bardzo dużej ilości, troszke mi także ich szkoda bo na wiosne tworzą miły akcent, no ale jak mus to mus choc za duzo miejsca nie ma bo z boku po lewej stronie jest juz nastepna rabatka, a potem podjazd. W zeszły roku posadziłem w niej krzewuszki, rododendrony, troszke iglaków, lecz po oglądnięcu zdjęć waszych ogrodów skłaniam sie do jej dużej zmiany.

Monika352 witam postaram sie coś zrobić, ale pożno do domu wracam więc nie obiecuje
____________________
Moniika 21:48, 09 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Postaraj się .... postaraj, bez zdjęć to kiepsko można to sobie wszystko wyobrazić .. Tylko Danusia potrafi ale to lata doswiadczen
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
roibert 14:24, 16 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 3
Witam,
monika352 troszke się nie postarałem w zeszłym tygodniu
przepraszam że dopiero dzisiaj, ale musiałem wyjechać w delegacje i w piątek wróciłem do domu dopiero
poniżej zdjęcia rabatki przy ścieżce, wąska to fakt, troszke ją moge poszeżyć, jednak myślałem nad posadzeniem tam czegoś niskiego tak aby tworzyło jaką miłą kompozycje ale nie zasłaniało przestrzeni czyli trawnika po bokach, na których w przyszłości zamierzam oddzielnie zrobić jakieś nasadzenia, choć chyba zachowanie otwartej przestrzeni będzie dominującą formą.
Myśle jednak iż połącze tą rabatke z tymi tujami które mam już nasadzone i które znają się także po drugiej stronie od wejścia na posesje.




jak widać na pierwszym zdjęciu to po lewej stronie mam taką małą rabatke z krzewuszką, wierzbą, jakieś jałowce płożące, migdałek, berberysy i różanecznik, tuje danica, myślę o zrobieniu pożądku także w tym miejscu, myślę o przesadzeniu krzewuszki do środka tej rabatki i zastapieniu w tym kole migdałka, grabem a zamiast krzewuszki wiśnie kulistą

na rabatce wzdłuż ścieżki nasadzone są, choć troszke nieudolnie, trawy, wrzośce, thuje danica, rododendrony, jałowce, forsycje, dla których to już znalazłem miejsce na innej rabatce którą powoli zaczynam robić.

postaram się zrobić na jutro szkic całości przed domem tak aby ująć szerszą perspektywę

Pozdrawiam
Robert
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies