Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Soliter - drzewo liściaste

Pokaż wątki Pokaż posty

Soliter - drzewo liściaste

karolina84 18:09, 12 paź 2014


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Witam. Chciałam posadzić 3 drzewa w pasie trawy, ale mam problem ponieważ przebiega tam linia średniego napięcia. Potrzebuję czegoś szczepionego. Zastanawiam sie nad 3 śliwami wiśniowymi 'Pissadrii' albo klonami 'Royal Red. Bardzo proszę o radę.
____________________
waldek727 03:25, 13 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tak wygląda kasztan w całej swojej okazałości podczas kwitnienia.

Z owocami kasztana (maronami) wygląda równie atrakcyjnie. Podobny z dala do platana.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
karolina84 11:06, 13 paź 2014


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
A czy ten kasztan bardzo duży rośnie?
____________________
Pszczelarnia 12:33, 13 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wybrałam klona Red Sunset - pasuje kolorem jesiennym (pomarańczoawy) do rosnącego nieopodal tulipanowca (żółty). I pokrój stożkowy luźny też jest jednak lepszy od płaczących i kolumnowych form w tym miejscu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
waldek727 13:43, 13 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
karolina84 napisał(a)
A czy ten kasztan bardzo duży rośnie?

Kasztan jadalny ,,Castanea sativa" w polskich warunkach po kilkudziesięciu latach uprawy będzie dość okazałym 15 metrowym drzewem. Jako soliter powinien być sadzony raczej w dużych ogrodach. Warunki uprawy są takie same jak dla buka.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 11:02, 07 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
przemek_zalecki napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie. Mam nadzieję, ze w waszych ogrodach pączków coraz więcej a robota w rękach się pali )))

Mam pewien dylemat jako początkujący amator ogrodnik.

Muszę wybrać jakieś drzewko liściaste oby jak najpiękniejesze, ale nie za duże bo ogródek mały ;( Drzewko będzie stało cały dzień w słońcu i ma być główną ozdobą mojego skrawka ziemi

Co polecicie?

Pozdrawiam z Wałbrzycha

Aga i Przemek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
e_wakulewska 11:02, 07 paź 2016

Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 4
Witam Kochani
Mam ten sam dylemat co Ada i Przemek. Mały ogród, południowa strona, słońce pali od rana do wieczora. Planuje posadzić drzewo liściaste, które dało by trochę cienia. Brzoza odpada, gdyż alergie domowników, od najmniejszego do najstarszego. Myślałam o klonie czerwony red sunset, ale się waham. Co polecacie?
Pozdrawiam Ela

____________________
e_wakulewska 11:02, 07 paź 2016

Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 4
Aga napisał(a)
Witam polecam sliwe wiśniową nieduże drzewko bordowe liście ja mam trzy w swoim ogrodzie.



Dzięki za podpowiedź myślałam też o śliwie wiśniowej ale odpada ze względu na owoc.

Pozdrawiam
____________________
ZbigniewG 11:02, 07 paź 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
buk Purpurea Pendula lub Purple Fountain, wąski bezobsługowy, Pendula rośnie w górę do czasu gdy się go podpiera, a Funtain sam śmiga

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
kasia1 21:13, 23 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
A które drzewo 1. szybko rośnie 2. jest rozłożyste 3. jest efektowne jesienią? U mnie będzie mieć dużo miejsca i słońca.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies