Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Soliter - drzewo liściaste

Pokaż wątki Pokaż posty

Soliter - drzewo liściaste

Monte 08:53, 10 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 3
Witam
Wczoraj niestety musiałam wykopać czereśnie która chorowała. Chciałabym w to miejsce posadzić jakieś dzrzewko. Jest to centralne miejsce w ogrodzie, nasłonecznione i chciałabym tam drzewo które będzie ozdobą caego ogrodu. Coś pięknego i orginalnego. Może ktoś ma jakieś propozycje.
____________________
Kasia
barwinek 00:57, 19 cze 2013

Dołączył: 01 maj 2013
Posty: 3
Proszę Was o poradę i propozycję drzewka, które chciałabym posadzić blisko domu na trawniku jako soliter. Działka 11 arów, okolica Wrocławia. Będzie widać go z okna, więc musi być ładne, do 10 metrów wysokości, chciałabym pod nim spędzać czas na kocyku, leżaku, więc żeby dawało lekki cień. Odpada z pięknych drzew (ponieważ już posiadam : ambrowiec, tulipanowiec, brzozy i jabłoń ozdobna. Mogłabym przesadzić z innego miejsca śliwę nigra ale bardzo podoba mi się glediczja sunburst. Co o niej myślicie ?? Wydaje się spełniać wszystkie te kryteria. A coś innego? Bardzo Was proszę o pomoc !!
Joaska 00:57, 19 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Bardzo ładnym drzewkiem do leżenia na kocyku może byc wiąz szczepiony na wysokim pniu (oststnio na takiego choruję) tworzy taka jakby parasolke i jest niesamowicie dekoracyjny!
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
EwaG 08:12, 20 cze 2013


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
barwinek napisał(a)
Odpada z pięknych drzew (ponieważ już posiadam : ambrowiec, tulipanowiec, brzozy i jabłoń ozdobna.


A może grujecznik. Ma piękną zieleń liści, czerwone ogonki liściowe. Młode listki sa bordowe. Jesienią super przebarwienie (nawet na różowo i fioletowo). Opadłe liście pachną dla jednych piernikami, dla innych herbatnikami.
Glediczja jest piękna, ale jakos wydaje mi się mało przyjazna do leżenia pod nią. Nie wiem też czy zdjaesz sobie sprawę, że to drzewo ma ciernie.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Gardenarium 11:20, 20 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam to samo co Ewa, właśnie dwa tygodnie temu go posadziłam u siebie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ModraSowa 22:05, 15 kwi 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Witajcie, a ja chcę posadzić ładne drzewo liściaste w ogródku frontowym. Chciałabym je zasadzić na dużej okrągłej rabacie, po środku i obsadzić je w koło może hortensjami i jakimis trawami, tak mi się coś kołacze.
Poza tą rabatą tylko po brzegach inne nasadzenia w ilości minimalnej , więc to byłaby "gwiazda"
Chciałabym żeby to było takie drzewo pasujące do drewnianego domu,trochę spokojne, trochę naturalne, trochę nostalgiczne.... poniosło mnie. Pozdrawiam Was
____________________
Ania Ogród to życie
Pszczelarnia 19:59, 09 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, jakie większe drzewo polecasz na soliter w ogrodzie na trawniku jako zwieńczenie widokowe? Czy buk płaczący bordowy to dobry pomysł, czy zbyt wyfikane drzewo? Był kasztanowiec ale musiałam go ze względów zdrowotnych usunąć.

Może klon Red Sunset?
Może buk 'Rohan Obelisk'
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 07:45, 10 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ewa musi pasować do otocznia.

Red Sunset w porównaniu do innych klonów nie rośnie tak szybko.... wygląda w sezonie jak normalne drzewo o dość ładnej koronie. Wiosną ma fajne przyrosty i kwiatki, a na jesień kolory.. faktycznego czerwonego zachodu słońca. Myślę, że by Ci on pasował.

Buki uwielbiają mszyce i inne owady.. jak dopadną (a dopadną na stówę), to z pięknego drzewa masz byle co... ekologicznie wielkiego drzewa nie opryskasz.

Klon może łapać mączniaka ale na koniec sezonu.... mój nigdy nie złapał w odróżnieniu od Crimsona.

Dla przypomnienia szata jesienna
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
waldek727 02:15, 11 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ModraSowa napisał(a)
Witajcie, a ja chcę posadzić ładne drzewo liściaste w ogródku frontowym. Chciałabym je zasadzić na dużej okrągłej rabacie, po środku i obsadzić je w koło może hortensjami i jakimis trawami, tak mi się coś kołacze.
Poza tą rabatą tylko po brzegach inne nasadzenia w ilości minimalnej , więc to byłaby "gwiazda"
Chciałabym żeby to było takie drzewo pasujące do drewnianego domu,trochę spokojne, trochę naturalne, trochę nostalgiczne.... poniosło mnie. Pozdrawiam Was

Na przykład takie?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 08:59, 11 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Danusiu, jakie większe drzewo polecasz na soliter w ogrodzie na trawniku jako zwieńczenie widokowe? Czy buk płaczący bordowy to dobry pomysł, czy zbyt wyfikane drzewo? Był kasztanowiec ale musiałam go ze względów zdrowotnych usunąć.

Może klon Red Sunset?
Może buk 'Rohan Obelisk'


Buk o zwisających gałęziach to dobry pomysł, ma majestatyczny, ciekawy pokrój no i kolor liści też ma znaczenie. Również jest atrakcyjny. Jednak taki buk dobrze kupić już sporej wielkości, bo dużo wolniej rośnie niż "normalne" buki. Czasem potrafi wystrzelić gałązką w nieoczekiwanym miejscu, a czasem ma rewersję i zaczyna rosnąć silnie do góry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies