Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Potrzebna dobra rada:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Potrzebna dobra rada:)

niki1212 21:04, 12 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 13
witam oglądam tak te Wasze ogrody i napatrzeć się nie mogę.po prostu piękne! ja na moim mam tylko posadzoną magnolie, 5 brzózek które już tam rosły i 3 sadzonki hortensji Red Baron w doniczkach.kompletnie nie mam pomysłu co dalej a nie chciałabym sadzić roślin gdzie po padnie czy może ktoś posłużyć mi dobrą radą?z góry dziękuje
____________________
alinak 22:04, 12 lip 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
witam . potrzebujemy więcej fotek . musisz też napisać ;
- czy jesteś bardziej miłośniczką kwiatów czy iglaczków . pooglądaj angielskie ogrody i choć zarysuj
- jaki układ cie interesuje .
- musisz też określić czy interesuje cię intensywna praca w ogrodzie przy późniejszej pielęgnacji ( to ważne ).
- jaki jest układ działki
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
niki1212 23:24, 12 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 13
Dziękuje bardzo że zainteresowała się Pani tą sprawą ogródeczek ma kształt kwadrata, nie jest zbyt duży
mąż posadził już pod płotem szmaragdy. Ja uwielbiam różaneczniki, hortensje,clematisy i tak sobie już myślałam czy nie posadzić ich pod tymi brzózkami.a pod domem obok wyjścia na ogród......nie ma tam zbyt wiele miejsca...
____________________
Gardenarium 23:47, 12 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajne schody i domek. I jak teren wyczyszcony, kto robił?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 00:18, 13 lip 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
pod brzozami można by posadzić RH , ale wydaje mi się że mało miejsca zostawiliście a może mi się wydaje - nie widać dokładnie . .

powojniki mogą z powodzeniem rosnąć pod odrodzeniem , tylko też , chyba mały poseczek ziemi . musi być co najmniej 40 - 50 cm ziemi żeby dobrze rosły i podpórki puszczone , na płot betonowy , bo nie maja się czego chwycić . hortensje przy schodach - da się zrobić
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
niki1212 10:13, 13 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 13
dziękuje bardzo za wskazówki.Rabaty mogę jeszcze troszkę powiększyć bo kamienie są na razie tylko tak położone. a czy clematisy mogę połączyć na jednej pergoli z róża pnącą? Schody zrobił mój mąż (bo chciał zaoszczędzić na murarzach) a teren wyczyściliśmy wspólnie (jeszcze pięć dni temu rosły tu metrowa lebioda i osty)
____________________
ewalm 14:19, 13 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Witaj, powojniki można połączyć z różą pnącą, to nawet dosyć klasyczny zestaw
____________________
Ogródek na trzy lata
niki1212 15:20, 13 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 13
witaj Ewalm jestem jeszcze dość zielona w tych sprawach dopiero co zaczynam moją "przygodę" z ogródeczkiem więc na prawdę bardzo przy dadzą mi się dobre rady bardziej doświadczonych kolegówjeśli miałby ktoś ochotę wyrazić swoją opinie co mogłaby posadzić na tym niewielkim kawałku ziemi to bardzo proszę i czekam z niecierpliwością
____________________
niki1212 10:52, 17 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 13
na jednej rabacie posadziłam hortensje limelight , obok niej planuje jeżówkę różową i zieloną a przed nimi lawendę różową, świerk conica, różowa różę miniaturową pnącą. czy taki zestaw różowo-zielony będzie współgrał czy mam sobie wybić ten pomysł z głowy?
____________________
niki1212 16:26, 20 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 13
trawa już rośnie czas zakładać rabaty

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies