Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » "Dwa na dwa" przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

"Dwa na dwa" przed domem

beta 13:50, 16 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
marta2003 napisał(a)
oczywiście, ze nie mam... liczę właśnie na udzielanie, za co wielkie wielkie dzięki... Magnolia rzeczywiście stojąc na środku jest męczona przez mojego 4-letniego.. "szoguna"


mam córkę w tym samym wieku, więc wiem coś o tym
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Gardenarium 21:42, 16 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na tę magnolię to ja tu nie widzę miejsca Przynajmniej z przodu, bo w trawniku nie może być a na rabatach nie ma miejsca. Przesadź ją na tyły za dom i już nie ruszaj. Magnolia nie lubi przesadzania bo ma kruche korzenie i nie można jej posadzić za głęboko bo będzie marniała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marta2003 22:22, 16 lip 2012

Dołączył: 07 lip 2012
Posty: 14
Danusiu, oczywiście bardzo dziękuję za fachową - fajową podpowiedź, tak też uczynię pozdrawiam... już rozpoczęłam poszukiwanie milorzębu, na razie w necie.. musze jednak ruszyć "na Wrocław"
____________________
amatorka... "kwaśnych jabłek":)
stychaz 21:53, 18 lip 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witaj Marto !

A może po likwidacji tych kratek boki tarasu obsadzić rzędem cisów i prowadzić je tak aby w przyszłości stanowiły zielone balustrady?

Pozdrawiam
____________________
Justyna - Wersja mini mini
ewalm 02:13, 19 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Witaj , zgadzam się z Betą że wysypanie łezki żwirkiem to byłoby za dużo kamienia w jednym miejscu - nie robiłabym tego. I z Danusią, że przydałoby się tam jedno wyższe drzewo, ale można by pod nim całkowicie zadarnić roślinami. Może zdjęcia były po prostu robione przy pochmurnej pogodzie, nie wiem, ale tam jest tak szaro, więc wybrałabym cos jasnego, może żółto-zielona trzmielinę, jako wypełniacz. Ładnie by u Ciebie wyglądała kuta metalowa balustrada, taka delikatna, o łagodnym kształcie, może z motywem roślinnym? Zależy w jakim stylu masz dom. Kratki nie bardzo pasują.
____________________
Ogródek na trzy lata
marta2003 23:03, 19 lip 2012

Dołączył: 07 lip 2012
Posty: 14
hejka, dziewczyny dzięki, że zajrzałyście do mnie.

Justy, też myślałam o cisach, balustrady to fajny pomysł ....oglądałam wczoraj sposoby tworzenia cisowych stożków... ( rysunek Danusi) można je cudnie wykorzystać Przymierzam się do tarasu z desek.. trochę to kaski kosztuje - niestety. Musiałabym w takim razie obsadzić go tylko od frontu, z prawej str. jest teraz szmaragd.?

Ewalm, zaszczyciłaś mnie o 2-giej w nocy, rano?? o kurczę super!! dzięki..o balustradach kutych też myślałam, ale taras będzie z drewna i ogrodzenie na razie też drewniane, więc.... . Właśnie, racja muszę złamać tą szarość, przy takiej powierzchni trochę za dużo tego granitu. Mimo tego, że z zewnątrz kratki i kostki to wewnątrz mam styl raczej nowoczesny... trochę mi się pomieszało.

Jak kupię ten miłorząb ( właściwie znalazłam szczepiny na 140 cm ) - nie wiem czy nie za niski..? ( Danusia napisała, że na " wysokim pniu"), to czy pod nim zostawić te szczepione świerki niebieskie ?

Już kupiłam żurawki 18 sztuk !!! i chcę je rozmieścić pod spodem...


pozdrawiam Was......
Marta
____________________
amatorka... "kwaśnych jabłek":)
beta 07:54, 20 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
o jak fajnie , że już działasz

czekamy na fotorelację
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies