Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » "Dwa na dwa" przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

"Dwa na dwa" przed domem

marta2003 01:05, 15 lip 2012

Dołączył: 07 lip 2012
Posty: 14
Witam, bardzo proszę o opinię, pomoc i radę w sprawie mojego skrawka przed domem.
Chciałabym:
1) odsłonić wejście do domu, które jest stosunkowo wysoko do pobliskich domów (te kratki z różami trochę mnie wkurzają ) i złagodzić kostkę,

2) martwi mnie lewa strona domu pod oknem (mała skarpa), którą myślę wyrównać i coś-nie wiem co posadzić? ma tam być jeszcze po łuku mała ścieżka też z ...kostki
3) chciałam też osłonić się przed sąsiadem z lewej str.i wsadzić coś przy samym murku obok kratki z różą np,głóg ?

4) może przesadzić magnolię gdzieś bliżej prawej strony...przy tawułkach? aby osłonić taras...

5) uzupełnić luki-np.przy panelu, obrzeża, może usunąć pięciorniki pod klonem i w to miejsce jakieś kule zimozielone?
pod śliwą też mi coś nie gra tam jest pięciornik a przed nim szczepiony iglak....



Widziałabym chętnie rododendron(y), oczywiście żurawki i bukszpan, tylko nie wiem gdzie..
Bardzo będę wdzięczna za uwagi i sugestie i pomysły, jak widać w 7 zdjęciach cały ogród ...olbrzymi ... no i problem...

pozdrawiam i dziękuję Marta




____________________
amatorka... "kwaśnych jabłek":)
Moniika 09:41, 15 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej! Ja bym " małej skarpy" nie wyrównywala, na sklepie i to szczególnie małej można zrobić ślicznie rzeczy... Przepraszam wiecej nie poradzę bo się nie znam... Sama władzam do ziemi wszystko coś się akurat spodoba.. I dopiero przeglądając te wszystkie ogrody na Ogrodowisku zaczęłam dochodzić do wniosku ze trzeba wszystko przemyśleć od początku. Powodzenia , pozdrawiam Monika
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
marta2003 10:03, 15 lip 2012

Dołączył: 07 lip 2012
Posty: 14
dziekuję Moniko, najchętniej ... zaczęłabym wszystko od początku, albo zrobiłabym totalną roszadę z tym co jest, pozdrawiam
____________________
amatorka... "kwaśnych jabłek":)
zbigniew_gazda 10:27, 15 lip 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11174
Cześć Marto. Pooglądaj więcej ogrodów a pomysły same przyjdą - zobacz też na realizacje Danusi.
Myślę że w tej łezce przed domem można dać same kule bukszpanowe ( kilka ) może w żwirku ?
Ogrodzenie na tarasie i kratki też bym usunął a zamiast nich może żywpłocik przed tarasem . Myślę też że trzeba przenieść modrzewie w inne miejsce bo w zimie są mało efektowne a zastąpić kulami na pniu.
Przy ogrodzeniu dookoła to dopiero możesz się wyżyć !!! Te iglaczki tam wsadzić , żurawki , hortensje bukietowe , rododendrony ..............
Ale to tylko propozycja . Na pewno inni coś lepszego doradzą. Pozdrawiam i trafnych decyzji Ci życzę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Juzia 10:48, 15 lip 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38652
Ja nic nie pomogę, ale chętnie podpatrzę co wymyślą inni
Kule w łezce dobrze by wyglądały
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 14:18, 15 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W łezce potrzebne jest jedna roślina większa, np. jakieś ładne drzewo np. miłorząb Mariken na wysokim pniu, a pod nim kulki i żwirek. Dodatkowo mogą jak tło rosnąć dwa kolory żurawek po kilka sztuk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stychaz 15:58, 15 lip 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witaj,

Po obu stronach schodów dałabym RH podsadzone np żurawkami lub pienne formy kul zimozielonych (tak aby kulki wystawały nad taras) plus jakieś małe kulki tuż przy ziemi posadzone carexami lub żurawkami lub lawendą
____________________
Justyna - Wersja mini mini
beta 16:19, 15 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Witam
to może i ja wtrące swoje trzy grosze

przy schodach, tak jak radzą inni jakieś kule na pniu, mniej więcej takiej wys. jak masz te modrzewie, nawet wyże też by pasowały, czymś je podsadzić

kratki też bym zlikwidowała, nie wyglądają najfajniej i jakoś nie grają z tą kostką, czy planujecie tak coś innego?

w tej łezce też widzę coś wyższego podsadzonego, np. kulami , brzegiem żurawki, lub lawenda, ja jednak nie sypałabym tam żwirku, dgyż wydaje mie się że kamienia masz tam dużo, więc może kora?


od strony sąsiada widze że masz tuje, one niedługo zasłonią cię przed sąsiadem, a narazie może jakieś pnącze w donicy?

i jakoś bym połączyła tą rabatę z klonem i tujami

to chyba tyle, mam nadzieję że nie zaszkodzę

a co to za krzaczek na środku trawnika?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
zaga 20:20, 15 lip 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Widzisz martwiłaś się, że ci nikt nie pomoże i Szefowa szybciutko poradziła.To czysta kopalnia pomysłów. Weź wszystkie opinie pod uwagą. Pozdrawiam!
____________________
Agata - Ogród Zagi
zaga 20:23, 15 lip 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
beta napisał(a)
Witam

a co to za krzaczek na środku trawnika?



Ten krzaczek to magnolia.
____________________
Agata - Ogród Zagi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies