Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będę miała piękny ogród. Mam nadzieję ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będę miała piękny ogród. Mam nadzieję ;)

dorotyiwojtk... 21:47, 16 lip 2012


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Witam serdecznie! Nie będę "odmieńcem" jeżeli na wstępie powiem, że moje "ochy" i "achy" podczas oglądanie Waszych ogrodów nie mają końca Ja mieszkam w swoim nowym domu od dwóch miesięcy i próbuję doprowadzić do względnego porządku nasz ogród. Nie jest duży, bo tylko 0,5 ara, ale dla nas wystarczający. Cóż, jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma !!!!". Pierwsze nasadzenia to dzieło mojego taty, który w moim rodzinnym domu zajmował ( i nadal zajmuje) tymi rzeczami. Niestety czasem się zapomina, że to mój dom i nie wszystko też mi się podoba. Posadził wiele rośli, "jak leci - na bogato". Teraz to za bardzo nie ma składu i ładu więc powolutku będa to zmieniac po swojemu. Na znacznej powierzni mamy trawę, pod płotem pas z roślinami.
Tak to wyglądało dwa tata temu:


W przeddzień przeprowadzki - maj 2012 r.:


I teraz (moje najokazalsze roślinki):




Chwalić się nie ma czym, ale sukces jest, bo rośliny rosną Dbam o nie jak mogę i jak umiem. Nie zanm fachwych nazw wszystkich i podziwiam tych z Was, którzy to potrafią...... Co poniektóre potrafię odróżnić od chwastów
Moją prośbę na stępie chciałabym skierować do tych z Was, którzy jako eksperci ogrodowi, doradza mi, jak zagospodarować rabatkę przy tarasie (od str. południa). Wygląda teraz tak:

Tato w tamtym roku posadził tam cztery tuje, niestety musze je przesadzić z kilku powodów:
1. Dojście do kranu z wodą jest zablokowane już teraz, a co będzie jak podrosną???
2. Chciałabym przy tarasie cieszyć oko innymi roślinami, a te tuje podadzić dalej tam, gdzie jest "prześwit" do sąsiada

Wymiary tego pasa rabaty to dł. ok 4 mestry i szer ok. 1,2 m.
____________________
Gardenarium 22:06, 16 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, wiem że teraz dodajesz fotki, a więc odwiedzę Cię nieco później
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorotyiwojtk... 22:17, 16 lip 2012


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Ło Matko!!! Danusiu-Aniele, już nie mogę się doczekać Twojej rady. Namiergałam już coś w wątkach i chyba je zdublowałam ;( Nie mam pojęcia, jak ten drugi usunąć....
____________________
dorotyiwojtk... 22:29, 16 lip 2012


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Myślałam o jakiś rudościach, mam taki odcień elewacji oraz stół i krzesła tarasowe rónież w rudym kolorze drewna. Raczej błękity tu nie pasują..... Dziś kupiłam żurawki, głównie ze względu na ich kolor - piękniusie są, choć moja mama jak je zobaczyła to powiedziała, że jakieś zwiędnięte i pożółkłe liście mają...... Oczywiście jeśli nie przy tarasie, to gdzie indziej je posadzę.


I przymiarka:



W zasadzie to mogłabym przesadzić i inne rośliny, które u siebie mam. Mam 5 maleńkich tujej ok. 20 cm oraz dwa równie "wielkie" cyprysiki. Mały jest jeszcze migdałek:


oraz azalia:



A spora już trzmielina prezentowana wyżej oraz kuklik ( na zdjęciu ochlapany przez ziemię - pada u mnie już cały tydzień... Na zdjęciu już bez kwiatków:





Oczywiście jestem otwarta na propozycje, bo lubię harmonię, a nie chaos w ogrodzie....
I na koniec, zastanawiałam się nad kamyczkami lub żwirkiem, bo podlewając trawnik i nabierając wodę trzeba na tą rabatkę stanąć. Teraz jest z wierzchu kora i robi się błotko....
Z góry dziękuję za wszelkie rady
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies