Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Nalewka wiśniowa - szybka i prosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Nalewka wiśniowa - szybka i prosta

zuza12 10:59, 17 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
400 listków z drzewa wiśniowego
2 kg wiśni
3,5 l wody

wszystkie składniki gotować pół godziny, przecedzić i dodać 2 kg cukru i dwa małe kwaski cytrynowe. Po ostudzeniu dodać 1 l spirytusu. Przelac w butelki lub karafki i mozna juz częstować gości.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Gardenarium 07:36, 18 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Niesamowity przepis, to chyba najbardziej ekspresowa nalewka, pokażę dziś Witkowi, "domowemu producentowi"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zuza12 10:58, 18 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Gardenarium napisał(a)
Niesamowity przepis, to chyba najbardziej ekspresowa nalewka, pokażę dziś Witkowi, "domowemu producentowi"


Mam nadzieję, że bedzie smakować. Mój organizm nie toleruje żadnego alkoholu, ale dla tej nalewki robi wyjątek. Mam zamiar w tym roku zrobic inne naleweczki dla "zdrowotności" jak to mawia mój małżonek. Przecież nie ma nic lepszego w zimowe wieczory jak ogień w kominku, miętowa herbatka, ciasto z Waszych przepisów i oczywiście naleweczka.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
baraga1904 12:22, 18 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...trzeba spróbowac zrobic tą nalewkę, rzeczywiście ekspresowa...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies