Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Nalewka z aronii

Pokaż wątki Pokaż posty

Nalewka z aronii

mysza 11:13, 29 sty 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
1,5kg aronii ,1litr spirytusu ,1laska wanilii ,6 gozdzikow ,3ziarna kardamonu ,skorka z jednej cytryny ,skorka z jednej pomaranczy ,750g cukru , 0,5litra wodki ,szczypta cynamonu.Robie ja w taki oto sposob ,zrywam aronie zmrozona na krzaczku ,szybko przeplucze na sicie ,wkladam do sloja ,dodaje skorki i przyprawy i zalewam spirytusem,po 4tygodniach zlewam ,a owoce zasypuje cukrem gdy sie rozpusci dodaje wodke,po 2tygodniach zlewam i lącze obydwa plyny. pic po 3miesiacach odpoczywania.Pychota
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
jotka 11:39, 29 sty 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
mysza napisał(a)
1,5kg aronii ,1litr spirytusu ,1laska wanilii ,6 gozdzikow ,3ziarna kardamonu ,skorka z jednej cytryny ,skorka z jednej pomaranczy ,750g cukru , 0,5litra wodki ,szczypta cynamonu.Robie ja w taki oto sposob ,zrywam aronie zmrozona na krzaczku ,szybko przeplucze na sicie ,wkladam do sloja ,dodaje skorki i przyprawy i zalewam spirytusem,po 4tygodniach zlewam ,a owoce zasypuje cukrem gdy sie rozpusci dodaje wodke,po 2tygodniach zlewam i lącze obydwa plyny. pic po 3miesiacach odpoczywania.Pychota


moja aronia jest do tego stworzona
dziekuje za przepis
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
hanka_andrus 10:00, 09 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
3 miesiąc odpoczywania?To teraz w sam raz na spróbowanie?Jeszcze masz?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
mysza 10:19, 09 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Próbowaliśmy , jest bardzo moooocna i przepyszna . Nalewki długo u mnie leżakują , mam dwuletnie z żurawiny , imbirową i z owoców pigwowca . Ta ostatnia im dłużej leży tym ciemniejszy ma kolor .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies