Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wnieść do ogrodu trochę radości - prośba o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Wnieść do ogrodu trochę radości - prośba o pomoc

asica 09:14, 30 lip 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Elu, masz pole do popisu. Masz już zrobione fajne tło dla roślin , i masz to szczęście, że zanim trafiłaś na ogrodowisko nie nasadziłaś przypadkowych roślin, więc nie musisz z nimi robić porządku.
Polecam Ci wszystkie wątki Danusi a także wątek "ogród Sylwi od pocztątku". I realizacje Danusi na stronie Gardenarium. Znajdziesz tam zdjęcia zakładania rabat od podstaw. Możesz wykorzystać wręcz gotowy wzory, jeśli Ci się spodobają.
Danusia wypisała Ci odmiany żurawek na słoneczne miejsce
Gardenarium napisał(a)
a w słońcu np. Berry Smoothie, Autumn Leaves, 'Marmalade', rewelacyjną 'Georgia Peach'.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
elizabeth 09:24, 30 lip 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
No widzisz gapa ze mnie nie zauważyłam tej informacji bardzo dziękuję. Zapisuję już do mojej listy roślin do zakupienia. Pozdrawiam
____________________
Elizabeth
elizabeth 11:54, 01 sie 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
Witam, wielka prośba proszę napiszcie co sądzicie obsadzeniu tej części którą zanaczyłam chodzi mi obsadzenie części przed tujami, rosną tu już jałowiec płożący o niebieskim kolorze a chciałbym uzupełnić to o takie iglaki jak na rysunku niżej.


R osną tu już jałowiec płożący o niebieskim kolorze a chciałbym uzupełnić to o takie iglaki jak na rysunku niżej może zamiast lawędy coś innego niskiego?może żurawki?
____________________
Elizabeth
Gardenarium 11:59, 01 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamiast lawendy koniecznie żurawki i to w odmiennym kolorze, będzie o wiele ładniej niż na smuto-niebiesko. Żółty już jest w iglakach,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elizabeth 21:08, 01 sie 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
Bardzo dziękuję, właśnie mslałam też o żrawkach ale w tym programie nie ma wszystkich roślin. Dodałam jeszcze przemyślenia tu gdzie ten świerk i myślałam nad zarzuceniem trzmieliny pnącej na świerk a obok hortensje ale jedną z tych co mi wcześniej zaproponowałaś Danusiu limeligt. Nie wiem jeszcze czy ta trawa z tyłu jałowca mi sie zmieści ale to zobaczę jak zacznę sadzić roślinki. Danusiu poczytałam troszkę na forum i zauważyłam że nie polecacie włókniny pod roślinki i pewnie czeka mnie usuniecie jej.
Ale ogrody tu zamieszczane sa piękne normalnie człowiek by siedział i oglądał.

____________________
Elizabeth
Moniika 21:00, 02 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Moim zdaniem bardzo Ladny ten projekt, trzmielina tez dobry pomysł, a może jakiegoś powojniczka koło tez trzmieliny żeby kwiatki kolorowe były? np Summer snow - białych kwiatków masa szybkomrosnie i rozswietli, Ci tez te iglaki?? albo flamulla tez białe kwiatki cala masa i ładnie pachną ....ale w tym miejscu to chyba zapach nie ma znaczenia dla Ciebie? Czy może ma ? pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 21:01, 02 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Dwa razy to samo mi sie wystawiło to jeden usunelam
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
elizabeth 13:30, 27 sie 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
Witam ponownie
Proszę pomóżcie jak wykończyć taką rabatę (tuje i berberysy)? Brakuje mi czegoś na dole
____________________
Elizabeth
elizabeth 22:01, 05 wrz 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
1
____________________
Elizabeth
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies