Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wnieść do ogrodu trochę radości - prośba o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Wnieść do ogrodu trochę radości - prośba o pomoc

elizabeth 08:33, 26 lip 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
Witam, niedawno zarejestrowałam się tutaj i patrzę jakie piękne macie ogrody i inni potrafią pomóc aby ogród był piękny.
Mam taki problem, że mój ogród wydaje się strasznie smutny i nie mam pomysłu w jaki sposób można go rozweselić i jeszcze żeby to wszystko grało . W moim ogrodzie są prawie same iglaki dlatego, że na samym początku poprostu chciałam odgrodzić się od sąsiadów. Teraz potrzebuję pomocy przy rozweseleniu go, proszę pomóżcie może macie jakieś pomysły. Poniżej kilka zdjęć.



____________________
Elizabeth
elizabeth 08:35, 26 lip 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
Jeszcze prośba o pomysł na rabatę przed domem. Stanowisko nasłonecznione cały dzień wszystko co sadziłam wyleciało albo zostało zniszczene przez naszego pupila. Poniżej zdjęcie z pozostałości
____________________
Elizabeth
Moniika 08:41, 26 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej! Duży ten Twój pupil? Bo nie wiadomo co sie uchowa jak duży... Kwiatów kolorowych musisz trochę dodać, najlepiej bylin i na wszesną wiosnę cebulowych dużo wsadzić. Ale to jeszcze zależy czy chcesz mieć ogród "bezobsługowy" czy masz czas trochę się pobawić... bo jak bezobsługowy to iglaki, bukszpany (które trzeba przyciąć ale rzadko) i inne zimnozielone najlepsze. Jeśli możesz się "bawić" to co innego. Jak pupil łazi dużo po ogrodzie to dal na tę dziurkę zimnozielone z igiełkami - nie wlezie a między nimi dopiero kwiatki jakieś. PS ŁAdny trawnik i w ogóle zadbany ogródek
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Gardenarium 09:10, 26 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod iglakami pogrupuj po kilka sztuk tam gdzie więcej miejsca - hortensje Limelight albo Phantom, a tam gdzie mniej - posadź po kilkanaście sztuk - ładne odmiany żurawek - takie rozświetlające - w cieniu Citronelle (żółta) a w słońcu np. Berry Smoothie, Autumn Leaves, 'Marmalade', rewelacyjną 'Georgia Peach'.

Potrzeba też np kolorowych berberysów żółtych i bordowych, ale małe odmiany.

Potem kolorowe trzmieliny Fortunego

i tak modne trawy

miskanty polecam głównie Morning Light i Variegatus, potem niższe Carex i Stipa no i rozplenice Pennisetum
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elizabeth 10:13, 26 lip 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
Bardzo dziękuję za podpowiedzi, pupil mały to sznaucer miniaturka ale ta dziura jest akurat przy wyjściu z domu i to jest pierwsze miejsce jakie on widzi i pewnie dlatego podlewa.
Hortensje super napewno wykorzyatm pomysł tym bardziej że oglądałam inne watki i pięknie one wyglądają.
Gardenarium czy berberysy i hortensje sadzi się grupkami np po 2 -3 szt koło siebie czy pojedyńczo ?
____________________
Elizabeth
Dorka 22:16, 27 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Witaj,
też jestem nowa więc nie mogę jescze wiele doradzać ale mam podobną sytuację i monotonny ogród. Zajrzyj na wątek 'tylko trawnik i co dalej' oraz Ani z zielonego wzgórza. Napewno znajdziesz tam inspirację.
____________________
Dorota Białołęka
Gardenarium 22:24, 27 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ela_nowakowska napisał(a)
Bardzo dziękuję za podpowiedzi, pupil mały to sznaucer miniaturka ale ta dziura jest akurat przy wyjściu z domu i to jest pierwsze miejsce jakie on widzi i pewnie dlatego podlewa.
Hortensje super napewno wykorzyatm pomysł tym bardziej że oglądałam inne watki i pięknie one wyglądają.
Gardenarium czy berberysy i hortensje sadzi się grupkami np po 2 -3 szt koło siebie czy pojedyńczo ?


Najlepiej sadzić pasam i lub grupami, jak duży ogród to po kilkanaście sztuk, ale też ładnie wyglądają wielkie kępy ( np 3 szt w jeden dołek) - wtedy wielka kępa jest, Ja tak mam hortensje Limelight przy stawie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:26, 27 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ela_nowakowska napisał(a)
Jeszcze prośba o pomysł na rabatę przed domem. Stanowisko nasłonecznione cały dzień wszystko co sadziłam wyleciało albo zostało zniszczene przez naszego pupila. Poniżej zdjęcie z pozostałości


Tutaj na lewej stronie posadź coś masywnego, najlepiej stożek albo wiśnię Umbraculifera na wysokim pniu, a pod nią kolorowe kompozycje - 3 szt Platycladus orientalis Aurea Nana i całą resztę wypełnij żurawkami ale jedną odmianą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Moniika 12:16, 28 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Najgorsze jest to ze generalnie jak idę coś kupic do sklepu ogrodniczego to kartka z zakupami na nic sie nie zdaje bo nie maja tych odmian co ja bym chciała , trzeba wybierać z tego co jest i zawsze przywoze nie to co chciałam! Wkurzajace! u nas w centrachnogrodniczych jeszcze nie ma takiego wyboru jak pokazują czasem w programach ogrodniczych... No chyba ze w Warszawie jest inaczej... Ale ja u siebie jestem zdana zawsze na to co maja a nie na to co sobie zaplanowałem!!!!
Elu pokaz resztę ogródka i tego pupilka - rozbujnika w jakiej części kraju jest ten Twój śliczny ogródek? Pozdrawiam serdecznie Monika
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
elizabeth 08:54, 30 lip 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
Pochodziłam trochę po ogrodach zamieszczonych na forum, pięknie tam jest aż miło popatrzeć, mój dopiero raczkujący ale wcześniej nie miałam czasu się nim zająć posadziłam narazie większe iglaki tak żeby zrobić troszkę prywatności. Ale pomysł z hortensjami bardzo mi się podoba muszę pojeździć po szkółkach z roślinami i rozejrzeć się co tam mają. Widzę że żurawki są też na topie i przyznam że pięknie wyglądają posadzone w grupie. A co sądzicie o sadzeniu wśród iglaków (w miom przypadku tui) borówek amerykańskich jadalnych? Co prawda warzywniaka w moim ogrodzie nie ma bo nie mam czasu na pielenie ale owoców troszkę posadziłam i wśród tui tam gdzie na zdjęciu widać trampolinę posadziłam na próbę 3 krzaczki borówek i miały w tym roku pierwsze owoce. Co sądzicie o takim połączeniu?

Danusiu bardzo dziękuję za pomysły napewno wykorzystam je i jak coś zakupię wgram zdjęcie jak to wygląda. Jeszcze jakbyś poradziła mi jakie żurawki będą rosły w pełnym słońcu?

Moniś dziękuję za ciepłe słowa odwiedziłam twój ogródek i bardzo mi sie podobał widzę że lubisz powojniki i naprawdę śliczne są. A poniżej mój pupil rozrabiaka choć coś nie chciał do zdjęcia pozować i można powiedzieć ogródek pokazany w większej części Mieszkam w okolicach Płocka.



Pozdrawiam wszystkich
____________________
Elizabeth
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies