Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Zamieranie pędów sosny

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamieranie pędów sosny

MoniDomi 19:08, 03 sie 2012

Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 34
Witajcie.Mam problem z sosnami czarnymi , którym zamieraja pędy. Pani w sklepie ogrodniczym nie wiedziała jaki preparat powinnam zastosować .Może ktos z Ogrodowiska zmagał się z tym problemem?
Madzenka 19:58, 03 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
MoniDomi napisał(a)
Witajcie.Mam problem z sosnami czarnymi , którym zamieraja pędy. Pani w sklepie ogrodniczym nie wiedziała jaki preparat powinnam zastosować .Może ktos z Ogrodowiska zmagał się z tym problemem?


Zrób zdjęcia koniecznie. U mnie umierają wszystkie sosny z powodu zalewania korzeni, mam glinę i woda stoi w ich korzeniach już trzy różne zostały wyrzucone po brązowieją.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MoniDomi 20:46, 03 sie 2012

Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 34
Moje sosny rosną na stanowisku suchym i słonecznym. Zdjęcia zrobię w przyszłym tygodniu jak będę w domu. Pozdrawiam
Basiaw 09:12, 06 sie 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
A może to zwójka? Czy młode przyrosty się pochylają, jakby więdły a u nasady jest zgrubienie i wyciek żywicy?
____________________
Nasz mały, zielony świat
MoniDomi 11:45, 06 sie 2012

Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 34
Właśnie na jednej z sosen było coś takiego .Na pozostałych brązowieja końce nowych przyrostów i usychają .Wyczytałam ,że mozna opryskać to Topsinem a na zwójkę może być Fastac
karudka 22:50, 30 wrz 2012


Dołączył: 16 sty 2011
Posty: 7
Witam serdecznie Proszę o pomoc. Zupełnie nie mam pojęcia, czy to objaw jakiejś choroby, czy coś naturalnego (zdjęcie). Niestety do końca nie jestem pewna, czy mały iglaczek, to jakaś karłowata sosna, czy świerk (zapomniałam co kupiłam )
goniak 06:15, 01 paź 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Twój świerczek został zaatakowany przez ochojnika.Te szyszkowate narośla to galasy, które wiosną należy usuwać co nie powinno być problemem w przypadku odmiany karłowej. W celu zniszczenia larw zimujących w zagłębieniach kory trzeba wczesną wiosną dokładnie opryskać drzewko preparatem olejowym (Promanal, Treol). W linku znajdziesz pełny opis tego szkodnika .
http://choroby-szkodniki.pl/?p=133
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies