Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na Polnej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Polnej

Kiki 17:47, 13 sie 2012


Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 22
Witam wszystkich
Postanowiłam założyć ten wątek aby móc skorzystać z Waszych cennych rad.

Moja historia z ogrodnictwem była przelotna, pod wpływem tego portalu a przedewszystkim pasji Pani Danusi zamieniła się także w moją pasję
Od niedawna (tj 2 lat) jestem posiadaczką ok 19 ar działki na której planujemy budowę domu. Moja chęć posiadania roślin była jednak tak wielka że postanowiłam zacząć Sadzić. Wywołałam tym (i do dziś wywołuję!) zdziwienie i uśmieszki przyszłych sąsiadów. No bo jak to tak! Nie ma domu a powstaje ogród??!

Wiem że to pomysł szaleńczy ale cóż! Daje mi to tak wiele satysfakcji, choć to skromne początki że nie potrafię się powstrzymać! Choć to dopiero kilka roślin i mała rabata doprowadzenie do stanu obecnego polnego ogrodu na ulicy Polnej kosztowało mnie i mojego M. trochę potu i bólów w plecach

Pomimo tego, czas spędzony tam nigdy nie był czasem straconym. Możliwość podglądania przyrody,obserwacji tego co cudem przetrwało zimę i Rośnie daje niewypowiedzianą radość

Proszę więc Was o podpowiedzi i rady.Z góry dziękuję !
____________________
romka 17:55, 13 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
no i to jest genialny plan!!!! wybudujecie dom a wokół niego będzie już piękny ogród!!! nie tak jak u nas, dom stoi, w domu miło a reszta działki w opłakanym stanie i muszę rolety zasłaniać jak goście przychodzą
... polna to piękna ulica!
pozdrawiam
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Kiki 17:57, 13 sie 2012


Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 22
Na początek piękna łąka w porannej mgle którą mam tuż obok



____________________
Kiki 18:04, 13 sie 2012


Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 22
Po zrobieniu rzędu szmaragdów,zielonych i złotych ,zdecydowałam się w następnym roku na przesadzenie ponad metrowej kuli bukszpanowej którą 10 lat temu dostałam z ogrodu mojej babci.Teraz miałą trafić na Polną .Rozrosła się tak że z trudem ją wykopaliśmy z mężem!Wątpiłam czy się przyjmie
A jednak !

____________________
Kiki 18:16, 13 sie 2012


Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 22
Zrobiłam wokół niej ślimaczka z małych bukszpaników i postanowiłam że będzie to rabata kwiatowa.

____________________
Kiki 18:18, 13 sie 2012


Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 22
Teraz dosadzam regularnie więc pomalutku się zagęszcza

____________________
Kiki 18:20, 13 sie 2012


Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 22
Mój synek sadził wiosną cebólki i coś tam wyrosło.

____________________
Moniika 18:22, 13 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj! Rabatka z bukszpanem i slimaczkiem super! A łąka opodal Twojej dzialki obledna serdecznie pozdrawiam
Wstawiaj po 4 zdjecia w jednym poście lepiej sie ogląda
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Kiki 18:28, 13 sie 2012


Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 22
Pas gdzie rosną szmaragdy przekopujemy z potwornie wielkich chwastów i wysypujemy korą.Tutaj mój M.sypiący korę i pies Kiki który bacznie go obserwuje.

____________________
Kiki 18:49, 13 sie 2012


Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 22
Dziękuję za rady Postaram się lepiej dodawać zdjęcia !
Kiki zawsze nam towarzyszy ale jak to pies znaczy teren więc latam z konewką i polewam to co on "zaznaczył"
Na wiosnę kwitła katalpa.Miałam ją wyrzucić bo bardzo pózno wypuściła liście ale jak się okazuje warto poczekać.



Przetrwał też klonik Palmowy.Tutaj na tle niedokończonej "autostrady" którą przekopujemy.Poprostu gąszcz chaszczy które zarosły od wiosny posadzone krzaczki.Klon umarzł od góry prawie całkowicie i odpuścił.Stąd moje pytanie jak ochronić go na zimę bo owinięcie go nie zdało egzaminu.



Moja różowa hortensja która u mamy była obłędnie niebieska,odkopałąm połowę i pomimo kwaśnego podłoża i specjalnej odżywki do "hortensji niebieskiej" u mnie rośnie uparcie różowa




I oczywiście limelight ale jeszcze na moim balkonie by cieszyć codziennie oczy



____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies