Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na Polnej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Polnej

Gardenarium 18:56, 13 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Kiki, to bardzo miłe co piszesz. Widać wpływy Ogrodowiska jak nie wiem co

W podobnej sytuacji jest też Kasia WB, która także rozpoczęła tworzyć ogród przed budową domu. Jak chcesz odwiedź ją. Teraz już ma ogród, że ho ho

http://www.ogrodowisko.pl/watek/571-trudne-pieknego-poczatki-ogrodek-kasiwb
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kiki 18:58, 13 sie 2012


Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 22
Jest też lawenda,ostróżka,żurawki i złoty klon który pilnuje bukszpanowej kuli.



____________________
Kiki 19:01, 13 sie 2012


Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 22
Dziękuję ,na pewno do niej zajrzę !
____________________
eliza3 19:03, 13 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witam, niektórzy twierdzą,że najpierw powinien powstać dom następnie ogród. Ja co tego mam mieszane uczucia, bo też robiłam nasadzenia podczas budowy, oczywiście w miejscach gdzie wiedziałam, że nie zostaną rozjechane, rozdeptane...
Dzięki temu mam kilka dużych brzóz, jodeł które dają trochę cienia. Pozdrawiam
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
justi 20:08, 13 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj Ogród przed budową domu to wcale nie jest zły pomysł, szczególnie gdy działka duża. Roślinki podrosną i później zostanie tylko zadbać o trawnik, ewentualnie jakieś nasadzenia blisko domu.
Kasia WB super sobie radzi i też tworzy już przyszły ogród, jak napisała Ci Danusia.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
romka 20:30, 13 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
wiesz jak pisałam coś tam pod Twoim pierwszym postem, to w sumie miałam wielką nadzieję, że na tej działce nie ma badylek jest trochę trawy i tyle.... a Ty tu takie cuda pokazujesz!!! .... kurcze i jak ja mam tu wyskoczyć ze swoim pożal sie Boże trawnikiem

naprawdę robienie ogrodu przed budową to genialny pomysł i nikomu nie daj sobie wmówić, że jest inaczej!!!!
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
majkamaj 08:07, 14 sie 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110
Witaj, miałaś dobry pomysł, żeby zacząć wcześniej tworzyć swój ogród. Zanim zamieszkasz to rośliny już podrosną i nie będzie pusto. Możesz spróbować posadzić drzewka owocowe, bo potrzebują trochę czasu, żeby rozpocząć owocowanie.
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
kasik778 08:18, 14 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Kiki napisał(a)
Mój synek sadził wiosną cebólki i coś tam wyrosło.



i ja się przywitam, to chyba tygrysówka, ja zapomniałam wykopać na zimę i już po niej
____________________
Kiki 10:46, 14 sie 2012


Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 22
Dziękuję WSZYSTKIM za miłe słowa otuchy
To co rośnie jest w dużej odległości od planu budowy więc ciężki sprzęt raczej nie zagraża.
Trzeba wziąść pod uwagę sarenki i dziki które u mnie poczyniły szkody do momentu zagrodzenia siadką leśną.A że kiedyś zniknęły druty przeznaczone na budowę to drżę czasem że ktoś połakomi się też na roślinkę.Jest też kwestia nawadniania bo nawet iglaki wymagają przecież podlewania a upały w tym roku mieliśmy niemałe.Zagrożeń czycha więc wiele a czujny sąsiad w tym temacie niezastąpiony
____________________
popcorn 11:10, 14 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Kiki,
super plan, a działka duża - więc możecie już sadzić tam gdzie nie rozjadą i nie zadepczą...
u nas działki połowe miejsze, a i tak sąsiadom parę domów dalej się udało zrobić jak Wy: od drogi budowa, nawet chwastów prawie brak bo wyjeżdżone, wylane cementem, zagruzowane... a za domem siatką leśną odgrodzony zadbany trawniczek, żywopłot, krzaczki - zupełnie inna bajka Właśnie się wprowadzili i niedługo posprzątają i z przodu - a nawet w czasie budowy mogli wypoczywać już na zielonym skrawku

piękna Limelight!

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies