Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » Przyjmę lub odkupię: Sadzonki róż, łodygi róż do ukorzeniania i floksy

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjmę lub odkupię: Sadzonki róż, łodygi róż do ukorzeniania i floksy

maria_wojtowicz 18:37, 14 sie 2012

Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 10
Witam wszystkich na forum.

Szukam sadzonek róż oraz fragmentów łodyżek, które mogłabym sobie sama ukorzenić. Być może ktoś nie robi tego w swoim ogrodzie a i tak musi obciąć przekwitnięte pędy Mogą być także łodygi z róż kupionych w kwiaciarni, np z przekwitniętego bukietu.

w szczególności zależy mi na różach wielkokwiatowych i nostalgicznych, ale proponować mozna dosłownie wszystko chętnie większą ilość, jeżeli interesuje Was jedynie sprzedaż, to proszę podajcie od razu cenę za te łodyżki, bo ja nawet nie wiem ile zaproponować, bo teoretycznie zwykle się to wyrzuca.

z floksów szukam ciemno purpurowych, białych w różowe prążki, białych, białych z różowym oczkiem, czerwonych, niebieskich oraz koralowych.

proszę do mnie pisać z propozycjami na danutwojtowicz@interia.pl

pozdrawiam serdecznie
maria_wojtowicz 18:45, 14 sie 2012

Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 10
co do łodyżek mogą być całe (np. z róż z kwiaciarni), mogą być krótkie 2-3cm z oczkiem, a także pobrane z miejsca gdzie przekwitły kwiaty, wówczas obcina się róże tuż nad 4 listkiem licząc od góry, aby róża zakwitła ponownie. Obcięcie tych trzech listków z 2-3 cm łodyżki poniżej, wspomaga wypuszczenie nowego oczka a z niego nowych mocnych pędów zakończonych pąkami. Jeżeli ktoś stosuje tą metodę w swoim ogrodzie to takie fragmenty odciętych łodyg dla mnie będą się nadawać. Nalezy je włożyć do wiadra z wodą aby nie zwiędły lub obciąć tuż przed wysyłką. Jeżeli będą jakieś dodatkowe pytania to chętnie odpiszę na maila: danutwojtowicz@interia.pl

Jestem chętna na większą ilość łodyżek, piszcie i proponujcie

Gardenarium 23:03, 14 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wiele osób ukorzenia u nas w ten sposób róże. Myślę, że ten post wywoła spore zainteresowanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maria_wojtowicz 09:51, 15 sie 2012

Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 10
Gardenarium mam taką nadzieję
maria_wojtowicz 22:28, 15 sie 2012

Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 10
Dostałam 2 mailowe zapytania czy mam coś na wymianę, otóż coś by się znalazło głownie z bylin wieloletnich, mogłabym dać na wymiane np zawilce japońskie, liliowce różne kolory, cebulki narcyzów i tulipanów, róże kolory, duże sadzonki poziomek leśnych - jeżeli ktoś jest zainteresowany czymś to chętnie wypiszę szczegółowo, ale nie ukrywam, że najchętniej to zrobilabym po prostu przelew, ale piszcie smiało jeżeli macie inne propozycje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies