Gdzie jesteś » Forum » Róże » Szkółki róż na kwiaty cięte?

Pokaż wątki Pokaż posty

Szkółki róż na kwiaty cięte?

maria_wojtowicz 22:03, 17 sie 2012

Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 10
Witajcie,

Szukam szkółek róż i osób prywatnych sprzedających róże ogrodowe na kwiaty cięte. Planuję właśnie dekoracje ślubne na przyszły rok, wymarzyłam sobie obfite bukiety z róż ogrodowych i dzikich, ewentualnie uzupełnione szklarniowymi. Chciałabym aby były róże pod względem formy od wielkokwiatowych przez angielskie do maleńkich, kolorowe z przewagą białych i kremowych ze złotym środkiem (np. kórnik, multiflora, chopin, diamant rigo rosen...). Ze znalezieniem szklarniowych nie mialam problemu, bo po prostu odwiedzę krakowską giełdę, gorzej z tymi ogrodowymi. Zupełnie nie wiem gdzie ich szukać.... Początkowo patrzyłam na okolice Krakowa i Zakopanego, zebym mogla osobiście podjechać ale obecnie w gre wchodzi cała Polska i wysyłka kurierem. Mam nadzieje, że ktoś pomoże bo już pomału zaczynam wątpić czy dam rade to pozałatwiać Odwiedziłam już parę miejsc, jednak udało mi się zalatwić zaledwie garstkę morelowych dzikich róż i trochę summer song'ów - piękne są, ale to wciąż za mało.
Gardenarium 06:51, 18 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znane są szkółki produkujące róże w pojemnikach, ja nie słyszałam o takich, które by produkowały w gruncie kwiaty cięte
Raczej ze względu na podatność róż na choroby grzybowe, łatwiej zapanować nad tym pod osłonami.

Poszukaj przeglądając strony

Tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maria_wojtowicz 10:53, 18 sie 2012

Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 10
Danusiu pisałam już do wielu szkółek, które produkują róże, ale żadna z nich nie sprzeda samych kwiatów, z kolei oni nie gwarantują, że jeżeli zdecyduje się na kupno całych krzewów/sadzonek to one będą mi kwitły Znajoma powiedziała mi, że w okolicach Berlina takie szkółki na cięte róże są dość popularne, liczyłam na to, że chociaż u nas znajdzie się jedna lub dwie... Przeglądłam ofertę naprawdę bardzo wielu firm z google i nic....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies