Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Czym obsadzić długą słoneczną skarpe?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czym obsadzić długą słoneczną skarpe?

Margi 00:21, 01 wrz 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Witam,chciałabym obsadzić małą skarpe roślinami okrywowymi,coś co szybko się rozrośnie i będzie zdobić,najlepiej byliny wieloletnie.Chciałam dołączyć zdjęcie,ale coś mi się to nie udaje.Proszę o rady!!! Dziękuje
____________________
barbara_kraj... 00:36, 01 wrz 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Witam, czy zależy Ci na krzewach, a może byliny wolisz?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Margi 00:39, 01 wrz 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43
Raczej byliny,bo krzewy rosną wyżej,jest to bardzo długa skarpa,jakieś 50m ale nie wysoka około metra.Dzięki za odpowiedz
____________________
barbara_kraj... 01:13, 01 wrz 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Poduchy tworzą: floksy szydlaste /jest ich kilka odmian/, rogownica kutnerowata i barwinek /szybko się rozrastają i są dosć inwazyjne/. żagwin, mydlnica bazyliowata, czyściec wełnisty o kutnerowatych, srebrzystych lisciach, rozchodnik biały, przetacznik siwy i wiele innych, które możesz wybrać z wątku byliny
Są też płożące krzewy: jałowce, irgi, trzmieliny i krzewinki: wrzosy i wrzośce
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
monteverde 02:12, 01 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Tojeść rozesłana, macierzanka, karmnik ościsty, mazus reptans, do wyboru do koloru witaj Margi
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Moniika 08:35, 01 wrz 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj! Pomieszaj byliny z roślinami zimnozielonymi bo inaczej przez kilka miesięcy będzie kiepsko wyglądało a jak pomieszasz umiejętnie to zawsze będzie ładnie. Są płożące się zimnozielone irgi bardzo ładne, i miniaturowe iglaki pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Margi 11:54, 01 wrz 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43




Dziękuję wszystkim za szybką odpowiedz Nareszcie udało mi się wstawić zdjęcie,tylko google chrome zadziałał.Chodzi włąśnie o tą skarpe,na górze już coś tam rośnie,posadziłam pęcherznice,trawy ozdobne a skarpa jest pusta,nie chce siać tam trawy bo ciężko będzie to kosić.Na górze wysypałam już dwa worki kory,ale będę to chyba zbierać bo wygląda nieciekawie.Zastanawiam się czy nie obsadzić całej skarpy wrzosami.
____________________
Margi 11:59, 01 wrz 2012


Dołączył: 17 paź 2011
Posty: 43



Dajej pod skarpą zaczyna się sad,też jeszcze pustki,rosły same chwasty,część już została zlikwidowana,ale zastanawiam się co może być alternatywą dla trawnika pod drzewami owocowymi.Już teraz koszenie trawy zajmuje mi dużo czasu,a jak obsieje cały sad to już będzie katorga.
____________________
Gardenarium 21:14, 02 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Irga Major, jest bardzo niska i zimozielona jak zima dość łagodna, trzmielina Fortunego rózne odmiany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 21:28, 02 wrz 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Ja znalazłam coś takiego w 4 numerze magazynu "mojego pięknego ogrodu"
na nasłonecznione miejsca na skarpie;
róża drobnokrzaczasta
runianka
dziurawiec
pragnia
tawułka chińska " pumila"
bodziszek Enderssa
przywrotnik
dereń
żarnowiec
złotlin
leszczyna
ligustr
____________________
Mona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies