Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Pieczone pomidory wg. Monty Dona

Pokaż wątki Pokaż posty

Pieczone pomidory wg. Monty Dona

Basiaw 08:25, 07 wrz 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
W programie o ogrodzie warzywnym Monty Dona są nie tylko porady dotyczące uprawy ale i przepisy na proste dania z tego, co w ogrodzie urośnie.
Zaskakujący w prostocie i wyjątkowo smaczny okazał się przepis na pieczone pomidory.

Formę, w której będą pieczone należy posmarować dobrą oliwą, ułożyć ciasno przecięte na pół pomidory. Po wierzchu też pochlapać je oliwą, posypać solą, wrzucić na nie pokrojone ząbki czosnku, na wierzch położyć kilka gałązek świeżego tymianku i na 45 minut do nagrzanego piekarnika.
Podane z miękkim pieczywem, np. ciabattą, dobrą bułką stanowi samodzielne danie, nic więcej nie trzeba, te pomidory są tak pyszne.

Obawiałam się, że powstało za dużo "wody" , ale to złudzenie, wszystko się wyssie pieczywem
____________________
Nasz mały, zielony świat
jotka 08:31, 07 wrz 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
I już dzisiaj je zrobię Jadłam kiedyś takie, ale wyleciało z głowy ... Dzięki za przypomnienie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Basiaw 12:03, 07 wrz 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Kiedyś robiłam tego typu danie, ale nie ze świeżych pomidorów tylko pomidory z puszki zapieczone z serem feta, do tego grzanki z oliwą czosnkową, też bardzo proste a pyszne.

Dziś obejrzałam sobie kolejny odcinek programu "Z wideł na widelec", było o uprawie dyniowatych i przy okazji dania z dyni, ogórków i cukinii. Najbardziej zaintrygowały mnie ogórki podsmażone, uduszone ze śmietaną i na koniec doprawione dużą ilością świeżej mięty, muszę to też wypróbować.

Zamówiłam sobie taką książkę na allegro (link z innej strony, bo te z allegro szybko stają się nieaktywne),
spróbuję pobawić się w tłumaczenie przepisów, bo podoba mi się ich podejście do ogrodu i kuchni.

http://www.amazon.co.uk/Home-Cookbook-Monty-Don/dp/1408804395
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies