Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Łukasz potrzebuje pomocy... Brak koncepcji na ogród (zdjęcia) :(

Pokaż wątki Pokaż posty

Łukasz potrzebuje pomocy... Brak koncepcji na ogród (zdjęcia) :(

lukasz_molda 22:39, 19 wrz 2012

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 7
Witam mam na imię Łukasz śledządz fora na stronie zauważyłem, że mało jest mężczyzn, ktorzy dzielą sie swoimi ogrodami bądź pomagają innym na forum,przeważnie jest większość kobiet,ale jak to w życiu bywa... jestem troche (bez obrazy) baba, lubie zajmować się kosmetyką domu i otoczenia,ktore sie wokół niego znajduje. Z tej oto racji zwracam się o pomoc gdyż nie mam koncepcji na ogród przed domem wiem, że chce aby był murek z kamienia lupanego i krzewy z małą domieszką kwiatów gdyż jest to maly ogodek tak jak wcześniej napisałem przed domem. zamieszczam zdjęcie ogrodu w takim stanie jakim sie znajduje teraz i prosze o pomysły ;]
Gardenarium 23:18, 20 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Łukaszu, na pewno należy stworzyć w lewym rogu, gdzie widać dom z cegły - masywny element zielony, np. kilka świerków serbskich, potem niższy żywopłot z choin kanadyjskich ,które będą cięte lub tui Smaragd. To bedzie tło, Możesz dla urozmaicenia posadzić bordową śliwę wiśniową "Nigra". Przed nimi niższe piętro, hortensje Limelight, miskanty, mniejsze - kolorowe żurawki i hosty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 23:23, 20 wrz 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
zaproponowałabym do tego zestawu bordowe berberysy . tez się przydadzą w zestawie
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
lukasz_molda 09:27, 22 wrz 2012

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 7
Moja pierwsza koncepcją jest podobnie tak jak na zdjeciu. chciałbym umieścic murek z kamienia łupanego zakonczony schodami gdyż pod domem jest wyżej,myślałem również aby zrobić mały wodospad co chodzi o świerka wydaje mi sie, że ten krzew będzie za duży do całego ogrodu czyż nie ??
Gardenarium 16:46, 22 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzy świerki w lewym rogu nie będą za duże, świerki serbskie (nie srebrne) są wąskie ale wysokie i zasłonią brzydki budynek, jednocześnie dając jakąś intymność i wysokie tło. No i będą na wysokości murku.

Murki są ok, ich obsadzenie możesz ściągnąć z ogrodu, który aktualnie robimy, zobacz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=142

Tą kulę na pniu widziałabym w lewym, szerszym końcu murka, a na brzegu rośliny mogą zwisać już. Kula zasłoni to co tam będzie rosło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
przemekg 17:28, 22 wrz 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Muszę zaprotestować spójrz na ogrodnictwo na przestrzeni wieków, wcale ogrodnictwo nie było domeną płci pięknej, może i co niektórzy tak sadzą, ale ja i zapewne jeszcze wielu innych nie uważa że mają kobiecą pasję;
Ja z pewnością z serbskich świerków bym nie zrezygnował nawet w niewielkim ogrodzie będą prawdziwą ozdobą, a ich malowniczy przewieszający pokrój i niekłujące igły w intensywnie zielonej barwie, mieniące się również jasnymi przebłyskami dolnej stony zachwycą każdego. Dla mnie to pomijając odmiany hodowlane najpiękniejszy naturalny gatunek świerka

Smaragdy choć jedna z najlepszych odmian żywotnika jako dodatek jak pisze Danusia moga być uzupełnia i wypełnią kompozycję, ale nie ograniczaj się tylko do nich, same są takie troszkę prymitywne.
____________________
U Przemka w ogrodzie
lukasz_molda 13:42, 23 wrz 2012

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 7
co Chodzi o świerki to coś w ten deseń bo szczerze moim skromnym zdaniem nie wydaje mi się, że dobrze by to wyglądało ?
lukasz_molda 13:47, 23 wrz 2012

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 7
Przemku może i masz racje ale mimo to i tak kobiety zawsze będą dominowały w ogrodach ;]
lukasz_molda 15:49, 23 wrz 2012

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 7
A może coś takiego ;D
przemekg 16:18, 23 wrz 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
No już lepiej
I co tak Ci nadal te świerki Picea omorica nie pasują?
A gdzie jeszcze Limelight i miskanty
Coś na tle tych świerków przed nimi jeszcze doklej.
____________________
U Przemka w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies