Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Książki nie tylko na papierze

Pokaż wątki Pokaż posty

Książki nie tylko na papierze

Basiaw 07:33, 20 wrz 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Uwielbiam czytać, pewnie jak większość Forumowiczów i do tej pory byłam przekonana, że jedyna słuszna forma książki czy czasopisma, to wydanie papierowe. Ostatnio raz i drugi trafiłam na dyskusje o czytnikach ebooków i zaskoczyło mnie m.in. to, że ponoć takie czytanie nie męczy oczu, jest porównywalne do czytania na papierze a w ogóle nie da się porównać do czytania na monitorze komputera, które dla oczu przychylne nie jest.
Książek w domu mam tysiące, ustawiam kolejne rzędy obok siebie, bo przestają się mieścić i tak zaczęłam myśleć, że może taki czytnik, to nie głupia rzecz?
Na pewno dużym ułatwieniem jest czytanie obcojęzycznych tekstów, bo nie trzeba wertować opasłego słownika, tylko można korzystać ze słownika wbudowanego bądź wczytanego w czytnik.

Czy korzystacie z tego wynalazku, możecie podzielić się opinią?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Pszczelarnia 08:15, 20 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zamierzam sobie właśnie zakupić, Basiu. Ale w sklepie dane odczytam z kartki o modelu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basiaw 08:45, 20 wrz 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Ewo, masz już wybrany jakiś konkretny czytnik? Ja szperam w internecie, w tym na stronie pasjonata czytników www.swiatczytnikow.pl i wychodzi mi, że na moje potrzeby najsensowniejszy model, to Kindle 4 Touch, właśnie ze względu na wbudowane słowniki i możliwość pobrania słownika angielsko-polskiego.

Tylko czy opanuję jak się wgrywa książki, obsługuje jakiś tajemniczy program do kalibrowania różnych formatów, trochę się boję
____________________
Nasz mały, zielony świat
MilenaP 09:00, 20 wrz 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Dla mnie niezastąpiony jest iPad. Mam w nim zainstalową Kindle i to jest rewelacja. Lekko, poręczenie, na bieżąco i mam tu dostęp do meeeega biblioteki za małe pieniądze
____________________
Milena - zielonastrefa
daniela 11:14, 05 sie 2014

Dołączył: 18 kwi 2014
Posty: 6
Dla mnie jednak nic nie zastąpi papierowej książki. Niestety...ale czytniki nie pachną.
Matka 11:18, 05 sie 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Mi tez nie idzie czytanie z niczego co nie ma przewracanych kartek!nie ma to jak książka, kocyk i herbatkachoć na to ostatnio mam tak mało czasu
____________________
U Matki
niezapominaj... 11:43, 28 sie 2014

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 12
Nie lubię ebooków i chyba nigdy się do nich nie przekonam. Nic mi nie zastąpi - tak jak pisze Bogda - kocyka, herbatki i prawdziwej książki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies