Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród z psem:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród z psem:-)

wiunia 12:13, 28 wrz 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Witam Cię Ewelinko!) Mój ogródek też jest narażony na obcowanie z pieskami (mam dwa - terriera i mieszańca). Siłą rzeczy muszę planować ogród biorąc pod uwagę moję zwierzaki. W związku z tym mój M wydzielił część ogródka takim prowizorycznym ogrodzeniem z siatki, aby psiaki miały trochę swobody bez szkody dla bardziej wrażliwych roślin. Rząd tuj oddzielił płotkiem ponieważ psiurek systematycznie zaznaczał swoje terytorium właśnie na tujach. Sunia - terrier- jest mniejszym szkodnikiem ale za to podkopuje niektóre miejsca, gdzie wyczuje obecność myszek lub nornic. Mój ogródek też jest młody, ma dopiero rok, ale to nic - każdy kiedyś zaczynał i uczył się co, gdzie i jak? Życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do wymarzonego celu )
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
martika 14:12, 28 wrz 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj też mamy pieska owczarka i zaczynamy tworzyc ogród, rózne przygody z nim czasem sa, ale odkryłam, ze jak zrobiłam swoją pierwszą rabate, ale do konca, to nasza Czara nie jest juz zainteresowana tym miejscem, nie wchodzi, nie niszczyjest nadzieja na ładny ogród.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Ewelina 18:27, 29 kwi 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 26
mój fikus ma pierwszy owoc) jeden jedyny:-/
a to takie moje ,,małe poletko doświadczalne''P
Ewelina 16:26, 20 maj 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 26
Moi Kochani jest to jedyne chyba forum jakie znam na którym nikt się nie kłoci i każdy może liczyć na waszą pomoc i wsparcie. Więc teraz i ja was prosze o pomoc Zdjęcia poniżej przedstawiają nasadzenia przy i na piewnicy tzw. ziemiance. Jest to przed wojenne piwnica zbudowana jeszcze chyba przez niemców o ciekawej histori i nadal uzytkowana Wraz z meżem chcieliśmy ją jeszcze dodatkwo jakoś ,,przyozdobić,,., zwłaszcza że jest to frontowa część działki, więc każdy przejeżdzający i odwiedzający nas witany jest taką oto rabatą. 3 lata temu wyczyściliśmy cały teren wokół piwniczki, nawieźliśmy nową glebe, rozłożyliśmy agrowłókninę i nasadziliśmy krzewy. W miarę czasy część krzewów została przesadzona w inne miejscu, a puste miejsca zasiedłiły kocimiętka ( zwana przez moją teściową ,,kocipiętką,,która strasznie mi się rozsiała i niemogę jej zwalczyc od dwóch lat, oraz barwinek itp. I W TRAKCIE zostaliśmy szczesliwymi posiadaczami naszego psa Którego dzieła zniszczenia możecie podziwiać na zdjęciach. Widoczne są też zabezpieczenia ostatnio zamontowane przez ślubnego, które w miare zdają egzamin. Dość tłumaczenia, czas na konkrety. CZY MACIE I ZNACIE JAKIEŚ KONKRETNE SPOSOBY NA zagospodarowanie takiego terenu?? Ja mysłałam o całkowitej oczywiscie wymianie podłoża i agrowłókniny na piwnicy i obsadzenie barwinkiem a na dole obsadzenie wiekszymi krzewami na gęsto, co możę powstrzyma psiaka.



a o to uroki mojego ogrodu nie zniszczone przez psa



a o to karmik dla patków zrobiony przez mojego męża) na lato schowanyp

dtjj 16:56, 20 maj 2013


Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 128
śliczne goździki moje dopiero maja pączki, czekam czy efekt będzie tak samo piękny ;D i trytoma kwitnie mam nadzieje że i moja coś pokaże w tym roku, narazie są same liście.
____________________
Daria-ukochany ogród
hanka_andrus 17:07, 20 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A mnie ciekawi roślina z dużymi liśćmi i kwiatostany we fiolecie.przy czosnkach.Czy to bergenia taka duża?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ewelina 17:14, 20 maj 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 26
tak to bergenia, pięknie się rozrosła mimo iż co roku ją rodzielam. Jedna trytoma już kwitnie, ale mnam jeszcze żółtą, ona chyba gorzej przezimowała. Gożdziki mnie zachwycają zapachem i wyglądem)
Ewelina 19:19, 04 cze 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 26
A to takie miłe pocieszenie w te deszczowe dni
,
Na zdjeciu nie wyraźnie widac ale była jeszcze druga- wieksza))
w tle Wisła i Kazimierz Dolny...kawałeczek
justi 19:24, 04 cze 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Była tęcza, potwierdzam, też fociłam
Witam zza miedzy
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Ewelina 13:05, 05 cze 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 26
Za miedzy? a dokładnie to skąd??)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies