Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » Dalie

Pokaż wątki Pokaż posty

Dalie

Bogumila 19:36, 23 wrz 2012


Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 25
Przyjmę bardzo chętnie dalie, jesli ktoś ma nadmiar. W tym roku bardzo mnie zaciekawiły i na wiosne chcę założyc piękny kącik. Sczęgólnie interesują mnie dalie pomponowe.
____________________
agnieszka_ba... 12:19, 24 wrz 2012


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Bogumiło, ja dalie co roku wysiewam z nasion z torebek - w związku z tym od lutego - marca mogę obserwować ich wzrost oraz od lipca cieszyć się ich kwitnieniem. Proponuję Ci również wybranie odpowiednich nasion i uzyskanie naprawdę dużej liczby kwiatów za kilka złotych i nieco serca . W sprzedaży nasion dalie są całkiem dobrze reprezentowane. Ku memu szczeremu zdziwieniu (choć myślałam, że to całkiem niemożliwe) w tym roku dalie wzeszły mi również w ogrodzie te, których nie kupowałam - czyli musiały się raczej wysiać.
Pozdrawiam i życzę miłej zabawy z nasionami .

____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Bogumila 16:39, 24 wrz 2012


Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 25
Agnieszko, dziekuję za podpowiedz. Myślę, że spróbuję tego sposobu . Mam jeszcze pytanie, czy z nasion wychodzą bulwy?
____________________
JulkAd 18:15, 24 wrz 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Bogumila napisał(a)
Agnieszko, dziekuję za podpowiedz. Myślę, że spróbuję tego sposobu . Mam jeszcze pytanie, czy z nasion wychodzą bulwy?


Z nasion wyrastają młode roślinki z małym korzonkiem, ale w okresie wegetacji przyjmuje on już postać bulwy, którą się wykopuje na zimę. Ponieważ dość łatwo wyrasta z tych nasion czasami nie warto jej wykopywać ( problem z przechowywaniem). pozdrawiam
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
agnieszka_ba... 18:25, 24 wrz 2012


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Dokładnie tak . Łatwiej wyhodować od początku niż przechować. Nawet moja piwniczka ma problemy z tym - w zasadzie co roku zdarza się, że temperatura w piwniczce robi się w okolicach minus kilku. No i po bulwach.
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Bogumila 16:36, 25 wrz 2012


Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 25
Dziękuję bardzo za porady. Teraz już nie mogę doczekać się wiosny . A jakie odmiany polecacie dla początkujących?
____________________
Gardenarium 16:43, 25 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz wysiać z torebki mieszankę karłowych dalii, uszczknąć jak mają 3 pary liści, wtedy rozgałęzią się, a potem jesienią wykopać i przechować. Są bardzo wdzięczne i wielokolorowe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:45, 25 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dla ułatwienia decyzji, bo wszystkie dalie podobnie się uprawia, tylko wielkość mają różną, od karłowych do ogrodowych olbrzymów - podam link do artykułu o daliach, obejrzyj galerię zdjęć.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/95-dalie-sekrety-uprawy

i w ogrodzie u Szmitów tez jest sporo zdjęć, patrz posty jesienne

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1101-spotkanie-w-ogrodzie-pokazowym-u-szmitow-w-pechcinie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bogumila 16:54, 25 wrz 2012


Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 25
Dziekuję bardzo, na pewno wybiorę coś ciekawego
____________________
Gardenarium 16:55, 25 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo wdzięczne są pomponowe i nie gniją tak, kaktusowe z kolei są intrygujące
Co lubisz to wybieraj, a najlepiej na 1 raz wysiej te karłowe

Swego czasu zbierałam te "czarne" czyli bordowe o najciemniejszych barwach, no i białe lubię. Białe ma Sebek, zajrzyj, może będzie rozdawał, bo coś wspominał o likwidacji dalii, albo się mylę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies