Gdzie jesteś » Forum » Ogrody polskie » Zamek i ogrody zamkowe Kliczków dolnośląskie, Bolesławiec

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamek i ogrody zamkowe Kliczków dolnośląskie, Bolesławiec

popcorn 08:29, 08 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ponieważ nie znalazłam, a myślę że warto pokazać, wklejam kilka zdjęć z przedłużonego weekendu (05-07.10 br)w zamku Kliczków (www.kliczkow.com.pl) i Bolesłąwcu na Dolnym Śląsku.
Warto! Cudowne okolice, zamek w środku lasu dębowego (pierwszy raz widziałam - żadnych większych drzew prócz dębów, kilku sosen i brzóz).. Przywiozłam trochę grzybów, ceramikę z Bolesławca i wspomnienia

Zamek:
Niestety ma dopiero 12 lat, odbudowany za ponad 20 mln zł (!!!), wcześniej niestety same ruiny...





Niegdysiejsza fosa



Dziedziniec ze stareńkim dębem (non stop spadają z niego żołędzie
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:32, 08 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mnóstwo starych cisów:

Zobaczcie JAK WIELKIE te cisy rosna - nieprzycinane...



Otoczenie zamku - budynki dla służby, gospodarcze, teraz normalnie zamieszkałe, raczej oryginalne




Ogródek z dyniami na drzewie przy jednym z tych domów:




____________________
Mój nowy ogródek
mira 08:33, 08 paź 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
piękny ! a jaką funkcję ma teraz ten zamek ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
popcorn 08:37, 08 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bolesławiec - 12 km od Zamku Kliczków; cudne niewielkie bardzo zadbane miasteczko. Znak rozpoznawczy - już na każdym rondzie









Zagapilam sie i w sklepach z ceramika kupowalam, fotka z ostatniego - z normalna raczej porcelana uzytkowa...


Katalpy na rynku:

W takich metalowych ozdobkach:


Piekne odrestaurowane kamieniczki na rynku:





Rosa rugosa w ramkach z bukszpanu:
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:38, 08 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zamek jest teraz hotelem, ma basen i atrakcje typu SPA; stadninę koni; można odpocząć i się zrelaksować
Polecam!
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 08:44, 08 paź 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
piękne miejsca, mogę pomarzyć, bo to ode mnie nie jest daleko, ale możliwości wyjazdu brak, pozdrawiam
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
popcorn 08:59, 08 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sonka z opolskiego? Masz sporo blizej niz ja, spod Lodzi! Zawsze mozna pozwiedzac zamek, a przenocowac np w Goscincu Kliczkow - taki mily pensjonat nieopodal pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 09:07, 08 paź 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
tak wiem, to nie jest daleko i droga dobra, ale sprawuję opiekę nad mamą 24 h, i wyjazd nawet na 2,3 godziny z domu stanowi problem, aktualnie jestem u córki w NL , ale mamę oddałam do dps na ten czas. W tamtych rejonach jest sporo pięknych zamków i pięknych miejsc, aktualnie po remontach. Byłam w okresie jeszcze szkolnym w zamku Książ i bardzo chciałabym tam pojechać znowu, albo do Pieskowej Skały, Ogrodzieńca, (małopolskie) ale cóż, takie życie, dlatego ogród jest tak dla mnie ważny.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
popcorn 09:46, 08 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ojej, no to rzeczywiscie nieciekawie... powodzenia! Okolice zachwycajace Ksiaz tez niedaleko, a jakie tam maja francuskie ogrody! Moi Rodzice byli w ubiegly weekend we Wrocku i na chwile w Ksiązu
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:47, 08 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
W Ogrodzieńcu bylismy na wycieczce szkolnej, dawno temu; ale tam mam blizej od Rodzicow z Oswiecimia - pojedziemy z corka wiosna lub latem - na weekend szlakiem orlich gniazd Pamietam, robily wrazenie
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies