Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Cedrela chińska 'Flamingo' - Toona sinensis 'Flamingo'

Pokaż wątki Pokaż posty

Cedrela chińska 'Flamingo' - Toona sinensis 'Flamingo'

Tygrys 10:25, 25 paź 2012

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
Witam. Trafiłem ostatnio podczas buszowania po necie na pewne drzewo i zachorowałem na nie beznadziejnie. Mianowicie chodzi o cedrelę chinską odmiany 'Flamingo'. Drzewo rośnie kolumnowo i osiąga w naszym klimacie około 5 metrów wysokości. Wiosną młode liście mają intensywnie rożowy kolor, z czasem robią się kremowe, by w końcu stały się jasnozielone. Jesienią przebarwiają się na złoto-żołto. Podobno ta cedrela ma bardzo intensywnie pachnące kwiaty (zresztą bardzo ładne), a liście są jadalne nawet na surowo i przypominają w smaku cebulę. Jadalne są też pąki kwiatowe i młode owoce. Palone gałązki mają przyjemny zapach i wykorzystywane są do kadzidełek. Jest to roślina lecznicza ( Młode drzewka moga podmarzać, a starsze wytrzymują mrozy do -25C.





Czy ktoś z Was uprawia może cedrelę, albo miał/a jakąś z nią styczność? Ja chyba zaryzykuję i na wiosnę zapoluję na to drzewo, bo widzę, że niektóre szkółki mają je w ofercie.
____________________
Gardenarium 16:40, 25 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obrazki w necie dla tego drzewa Toona sinensis "Flamingo"


Nie wiem, czy warto uprawiać takie drzewo, też jestem ciekawa doświadczeń.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies