Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

mira 20:53, 12 lis 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Justynko dzięki za adresy - zapisałam, co prawda ja mam fatalne doswiadczenia z wysyłkowa sprzedażą ale chyba w ostatnich 3 latach dużo się zmieniło - jest teraz masa sklepów internetowych i zaczyna się konkurencja i handel na powaznie

poza pięknym krzakiem interesują mnie kwiaty - nigdzie nie doczytałam czy z nich tak samo jak z klsycznego bzu można robić soki - nie wiem czy znasz sok z kwitów z bzu czarnego - ja posmakowałam i nic lepszego nie może być

żurawki masz ciekawe

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Justyna 21:57, 12 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Danusiu, Snow Angel - cudna
w podobnej tonacji jest też Sashay, ma ciekawe pokarbowane liście
http://liliewodne.com.pl/product.php?id_product=185

a co do mojej niewiadomej, kupiłam ją bez etykiety, sprzedawca nie znał odmiany, a lubie wiedzieć co mam. Czekam aż się rozrośnie. Może ktoś zna...
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:02, 12 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Mira w tych sklepach kupowałam, także bez obaw. Ale faktycznie trzeba uważać, bo można się rozczarować. Kupuję też we florni. Tam możesz też śmiało zobaczyć, sprawdzone.
Kwiaty ma piękne, ślicznie kontrastują z purpurą lisci. Nie wiem jakie są jego walory smakowe. Moja babcia kiedyś robiła soki z owoców czarnego bzu. Dodawała je do herbaty. Ponoć bardzo zdrowe. Lubiła je też owoce wcinac moja papuga
Kiedys zrobiłam naleśniki z kwiatami czarnego bzu, smak oryginalny





____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
hanka_andrus 22:28, 12 lis 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Podziwiam Twój ogród.A zainteresowała mnie szczególnie rutewka.....Nie znam tej rośliny,ale na Twoim zdjęciu widzę,że u mnie miałaby dobre towarzystwo z gipsówką.
Dzięki za odwiedziny u mnie,ja niestety nie nadążam wszędzie, le staram się zajrzeć nie koniecznie z wpisem.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Justyna 22:33, 12 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Hanuś, myśle, że by się zaprzyjaźniły
Rutewkę polecam, bezproblemowa i piękna, będzie wyższa od gipsówki (ok 2 metrów), takie dwie delikatne mgiełki, powstanie Ci obłoczek biało-fioletowy. Niebo na ziemi
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
monteverde 00:26, 13 lis 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gardenarium napisał(a)



nowy nabytek z tego roku, tylko nie wiem jaka to odmiana. Znacie?





Niesamowita, trzeba poszukać nazwy.Szukałam lecz nie znalazłam.



Witam miłośniczkę niespotykanych roślin przeczytałam calutki wątek, podoba mi się w Twoim ogrodzie sporo roślin też posiadam, oprócz tych olbrzymów jak paulownia czy czarny bez zawsze mialam ochotę na rutewkę ale bałam się , że za delikatna, patrzylam na kwiat, ale jak piszesz , że lodygi sztywne, to sobie ją kupię bo ladnie wygląda

A teraz okaz żurawkowy, jest to żuraweczka Berry Fizz pozdrawiam oczywiście będę zaglądała w poszukiwaniu oryginałów i dzięki za wizytę u mnie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 00:29, 13 lis 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Zostawiam jeden z moich tulipanków
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
jotka 09:19, 13 lis 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Justyna napisał(a)
Dziewczyny dziękuję

aranżacja, którą zrobiłam 2 lata temu, inspirowana stylem japoński.
W ogrodzie pojawił się grys, serpentynity, bambusy (tyczki i żywy),
w kole na honorowym miejscu Acer obok bukszpan, który chce przyciąć jednak na grzybek i teczowe szklane kule.



Witaj Justynko I ja zawitałam do Twojego pięknego ogrodu. Podziwiam, ale mam też pytanie; czy matę bambusową zainstalowałaś też 2 lata temu, czy wcześniej? Zastanawiam się nad jej trwałością, bo chcę ja zastosować u siebie.
Fajną masz plamę karmnika ościstego - szybko się rozrasta?

Najpiękniejszych okazów u Ciebie nie chwalę, bo zrobili to już inni
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Justyna 10:54, 13 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Chi chi
Aniu bardzo się cieszę z identyfikacji żurawki. Co dwie głowy to nie jedna!
Dziękuję za odwiedziny, ciepłe słowa i rozpoznanie. Rutewkę kupuj, będziesz zadowolona! Pozdrawiam

Witaj Jotko!
Co do bambusów, to nie jest to mata, tylko pojedyncze tyczki.
Kupiłam 10 tyczek bambusowych (średnica 10-12 cm wysokość 3m) zostały skrócone do odpowiedniej długości (drobną piłką) ustawione koło siebie wzdłuż koła, tak jak to sobie wymyśliłam i przytwierdzone na stałe do podłoża (zabetonowane).
Maja dwa lata. Zaimpregnowalam je olejem do drewna egzotycznego, a wierzch pomalowałam lakierem, aby nie wsiąkały wody. I tyle.
Zmieniły się przez ten czas, nie sa takie jaśniutkie, ale jeśli chodzi o twardosc nie zauważyłam zmian. Liczę, że będą trwałe, a z wiekiem będą nabierały patyny i stawały się bardziej naturalne.
Jak dla mnie prezentują się okazale, zastanawiałam się czy trzech pojedynczych tyczek nie zastosowac jeszcze w innym fragmencie ogrodu, w otoczakach koło traw.

A karmnik ościsty rozrasta się szybko. Bardzo lubię ten mięciutki dywanik. U mnie szybciej rozrasta się odmiana aurea, zielony rośnie ciut wolniej. W tym roku zebrałam go troszkę i susze, ponoć można z niego zasuszyć fajny mech.
Seredecznie

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 10:57, 13 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Jotko, teraz mi sie pojawiło, że chyba źle zrozumiałam Twoje pytane.
Bo pytałas chyba o mate na ogrodzeniu, a ja myślałam, że o bambusy. Mata jest wiklinowa. To jej trzeci sezon. Sprawuję się dobrze. Kolor trochę spłowiał, ale poza tym ok. Licze, że na ok 10 lat straczy.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies