Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Czekoladowe Małe- Co -Nieco ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Czekoladowe Małe- Co -Nieco ;-)

beta 18:09, 31 paź 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Witam

mam dla Was fajny przepis na małą "zachciewajkę" czekoladową znalazłam go kilka lat temu w necie i zupełnie o nim zapomniałam, dziś postanowiłam sobie przypomnieć

przepis dość nietypowy i wykonanie też, gdyż wszystko robi się w kubeczku, a zajmuje to 5 min, no może 6

podaje przepis

W dużym kubeczku wymieszać 4 łyżki mąki, 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia, 4 łyżki cukru i 2 łyżki kakao (to dla tych z Was, którzy lubią naaaprawdę czekoladowo, ja daję mniej, tak ok 1 i 1/2 łyżki). Potem wbić jajko i dobrze wymieszać. Dodać 3 łyżki oleju i 3 łyżki mleka, wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji. wstawić do mikrofali na 3 minuty na największą moc. Ciasto pięknie wyrasta i jest bardzo pyszne

można posypać cukrem pudrem

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 12:00, 26 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wygląda super! Kiedyś spróbuję
____________________
Mój nowy ogródek
dajana 12:07, 26 lis 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
A bez mikrofali nie mozna? Wyrzuciłam ją i nigdy nie kupię.Zachciewajka wygląda apetycznie mogę upiec w piekarniku?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
beta 12:33, 26 lis 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Kochane zachciewajka jest niezawodna i sprawdza się świetnie w tejże roli

Dajano nigdy nie robiłam w piekarniku, ale myslę że efekt byłby taki sam spróbuj, sama jestem ciekawa daj znać czy wyszło
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
dajana 12:38, 26 lis 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
beta napisał(a)
Kochane zachciewajka jest niezawodna i sprawdza się świetnie w tejże roli

Dajano nigdy nie robiłam w piekarniku, ale myslę że efekt byłby taki sam spróbuj, sama jestem ciekawa daj znać czy wyszło


No tak tylko jak długo piec ,,na wyczucie z patyczkiem chyba Mysle ze 20 min na taki kubeczek wystarczy. Dam znac moze nawet dzisiaj,, wszystkie składniki mam to przeciez chwila
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
beta 09:44, 07 gru 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Dajano

robiłaś? wyszło?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
agnieszka_ba... 18:55, 10 gru 2012


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Ha !!! Ja zrobiłam w mikrofali, ale bez kakao, bo jakoś mi wyszło a za to z śliwką w czekoladzie . Wyszło fajnie . Potem to przekroiłam na kilka placków, położyłam na to plasterki gruszki i na wierzch jeszcze ciut śliwki w czekoladzie. Mniam
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
beta 21:04, 10 gru 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ulala Agnieszko to Ty taka wersję de lux zapodałaś super palce lizać
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
agnieszka_ba... 18:04, 11 gru 2012


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
A propos opcji wersji de lux wymyśliło mi się właśnie, że można to zrobić ciut inaczej jeszcze:
1. włożyć po łyżce ciasta do foremek od muffinek
2. włożyć na środek ciut czekolady
3. przykryć czekoladę kolejną łyżką ciasta

Następnie do mikrofali.

Jeszcze mi się wydaje, że można do tego dodać na wierzch odrobinę startej skórki z pomarańczy. Też powinno być fajne .

Jak tak piszę, to ślinka mi leci i myślę, że niedługo spróbuję to zrobić

No i właśnie - jak wymyśliłam tak zrobiłam. Tutaj drobna wskazówka - ponieważ foremki są jednak znacznie mniejsze, należy do mikrofali włożyć na krótszy czas. Wydaje mi się, że 2 minuty wystarczą.
W każdym bądź razie efekt całkiem fajny wyszedł

____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
zuza12 11:01, 14 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Ja robiłam wczoraj. Chłopaki wrócili zmarznieci z pociagu i koniecznie mieli ochote na coś słodkiego. Tak szybko to nie byłam w stanie nic zrobić. Przypomniałam sobie twój przepis i ciach mach - gotowe.
Bardzo smakowało. Tez myslałam zeby dodać do niego skórke pomarańczowa albo rodzynki.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies