Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Herbatka Zdrowotności:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Herbatka Zdrowotności:-)

beta 21:42, 06 lis 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Witam serdecznie

chciałbym się z Wami podzielić sprawdzonym przepisem na herbatkę, która świetnie sprawdza się w różnego rodzaju przeziębieniach, piję ją sama i podaję ją również moim dzieciom
bardzo gorąco polecam

oto przepis:

zagotować 1 litr wody, następnie do tej wody dodać 1 łyżkę tymianku, i gotować 3 min., potem w kolejności dodać 1 łyżkę majeranku i również gotować 3 min, a na koniec 1 łyżka rozmarynu i również gotujemy 3 min. Herbatkę przecedzamy i jest gotowa do spożycia można do smaku dosłodzić

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
monteverde 21:49, 06 lis 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
A jakie ma działanie? napotne, czy przeciwbólowe i czy nie za bardzo wychodzi esencjonalna?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Neska 22:08, 06 lis 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Beatko a z ziółek takich ususzonych kupionych w sklepie też może być.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
beta 22:14, 06 lis 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Aniu, generalnie działania zdrowotne

a tak poważnie to ja podaję przy stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, ogólnym osłabieniu i przeziębieniu. Herbatka ziołowa łagodzi objawy grypy, nieżytu nosa i kaszlu.

herbata ma zapach ziół, ale nie jest on odurzający, ani w jakiś inny sposób nie przyjemny, i ma ładny bursztynowy kolor

naprawdę polecam

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 22:16, 06 lis 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Neska napisał(a)
Beatko a z ziółek takich ususzonych kupionych w sklepie też może być.


Kasiu, ja zawsze robiłam właśnie z takich ziół suszonych kupionych w sklepie bądź w zielarskim, dziś dodałam świeży tymianek bo innego nie miałam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
monteverde 22:21, 06 lis 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Z tego co się orientuję to każde z tych ziół ma inne działanie ja bym ich nie mieszała tylko zaparzała każde osobno
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
beta 22:33, 06 lis 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
wyczytane w necie


Herbatka z rozmarynu

Napar wspomaga leczenie chorób układu pokarmowego. Łagodzi skurczowe bóle żołądka i jelit. Zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, pobudza apetyt i poprawia trawienie. Rozmaryn ma właściwości moczopędne i żółciopędne. Działa wzmacniająco, hamuje rozwój bakterii i pomaga przy zaburzeniach krążenia obwodowego. Herbatka rozmarynowa jest polecana także w przypadku przeziębienia, grypy i zmęczenia.



Tymianek - skład i działanie

Tymianek pospolity (Thymus vulgaris) to ceniona roślina lecznicza, której początki stosowania sięgają starożytności. Już wtedy powszechnie wykorzystywana była jako lek na zapalenie oskrzeli, ułatwiający odkrztuszanie poprzez rozrzedzanie wydzieliny zalegającej w górnych drogach oddechowych. Tymianek zawiera olejek eteryczny (w składzie dominuje tymol), flawonoidy, garbniki, witaminę C, polifenole (między innymi kwas chlorogenowy, obficie występujący w zielonej kawie). Obok działania wykrztuśnego tymianek wykazuje również właściwości:

Przeciwzapalne
Przeciwbakteryjne
Ułatwiające trawienie
Grzybobójcze




Majeranek-Ulga dla żołądka to nie jedyne działanie majeranku, niewiele osób wie, że doskonale sprawdza się on w czasie przeziębienia, pomaga zwłaszcza na kaszel. Doskonale rozgrzewa i działa przeciwzapalnie. Ponadto majeranek zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i ułatwia oddychanie.


a mi się wydaje że mają dużo wspólnego ja je mieszam i piję razem
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
monteverde 22:37, 06 lis 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja pijam oddzielnie i zawsze ze świeżych ziół , które mam w ogrodzie, zimą tylko problem ze świeżym majerankiem
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
beta 06:44, 07 lis 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953

Aniu każdy ma swoje sprawdzone przepisy, ale najważniejsze że pomaga

pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MilenaP 14:19, 12 lis 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Dziewczynki a w moim domu jak tylko nastanie jesień i choróbska, do każdej herbaty dodaję sok z czarnego bzu lub aronii (teraz to mam nawet z nich zrobiony mix). Po dodaniu 2 łyżeczek soku, ja już nie dodaję cukru, ale można jeszcze dosłodzić miodem. Taka herbatka jest pyszna super rozgrzewa, człowiek się poci jak mysz, ale wstaje zdrowy
____________________
Milena - zielonastrefa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies