Gdzie jesteś » Forum » Dbamy o narzędzia czyli niezbędnik ogrodnika zawsze pod ręką » Narzędzia ogrodnicze w Lazurowym...

Pokaż wątki Pokaż posty

Narzędzia ogrodnicze w Lazurowym...

Przetacznik 14:16, 12 lis 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Działkę zakupiliśmy wraz z licznymi starymi narzędziami ogrodniczymi składowanymi w takiej przybudówce:


Pachniało tam stęchlizną, ziemią, na metalowych częściach było dużo rdzy a sprzętów mnóstwo, pośród desek, kijów, drutów... Po uporządkowaniu okazało się, że narzędzia mają ładne kształty i mogą pełnić rolę dekoracji, a część z nich jest bardzo przydatna i wykorzystujemy je w ogrodzie...



postanowiliśmy niektóre narzędzia wyeksponować na pobielonej ścianie wewnątrz domku:










w odmalowanej przybudówce zrobiło się natomiast więcej miejsca na drobne akcesoria doniczki, rękawice, małe łopatki, grabie i różne drobiazgi...




chętnie używam tej motyki, która pomimo sfatygowanego wyglądu bardzo skutecznie usprawnia mi prace przy roślinach



a ulubionym z narzędzi świetnym do bronowania ziemi pod warzywne grządki jest taki sprzęt :



Nie wyobrażam sobie pracy w ogródku bez mojego sekatora. Posługuję się nim od 12 lat, kupiłam go kiedy otwierałam swoją kwiaciarnię, a teraz nadal sprawnie działa w ogródku:




Bardzo podobają mi się też poziome nożyce do trawy, sięgam po nie dla miejsc trudniejszych do skoszenia kosiarką:



a i sama kosiarka działa niezawodnie i bardzo ekologicznie - bez prądu.


Tak wygląda zaplecze ogrodnicze w Ogródku z lazurowym akcentem : )
____________________
anieszka 23:07, 26 lis 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Jak na lazurowy przystało - pięknie i czyściutko I oczywiście Lazurowo
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
monteverde 23:25, 26 lis 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Pięknie i czyściutko mam takie ręczne brony jedna taka dużą( za ciężko mi nią pracować) i trójzębną , ta jest fajna między rzędy do spulchniania
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agata_chrosc... 11:36, 18 gru 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
a ja melduję, że Weronika dała mi w prezencie te piękne nożyce wiszące na ścianie. Przechowuję je pieczołowicie w domu, żeby nic się przez przypadek nie stałoNa wiosnę zawisną przy ziołowym ogródku w doniczkach. Wszystko wg pomysłu Weroniki
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies