Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Klomb w cieniu.

Pokaż wątki Pokaż posty

Klomb w cieniu.

Ewelina 19:45, 19 lis 2012


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 26
Witam, szukam inspiracji do nasadzeń w klombie. Jest dość małe miejsce w kształcie trójkąta o wymiarach 1,5m x 1,5 x 1,5m Miejsce znajduje sie w cieniu. Rośliny musza byc łatwe w uprawie i najlepiej zeby bylo ozdobne przez wiekszosćć roku. Narazie przychodza mi tylko do głowy rożne funkie lub paprocie. Podpowiecie cos??
Gardenarium 23:26, 19 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bukszpany, cisy (mozna ciąć figury, zywopłociki) Pachysandra terminalis, Euonymus fortunei 'Sunspot', Cotoneaster różne niskie odmiany zimozielone, Heuchera Citronelle, Carex, Hakonechloa, Brunnera. Pulmonaria.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewelina 18:22, 20 lis 2012


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 26
Dziękuje za podpowiedz))
berolina 09:21, 22 lis 2012

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Ja ze swoich doświadczej dodam fiołek wonny, cyprysik filifera, żurawki, jodła koreańska, bukszpany, hortensje. Funkie rosną rewelacyjnie, ale niestety na zimę całkowicie giną liście. Mam taką rabate w cieniu (zresztą do poprawy) i super rośnie serduszka okazała, kwitną przebiśniegi, ale to też niestety sezonowe, więc cieszą oko tylko przez część w roku.
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies