Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ogrodniczki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ogrodniczki

BarbaraM 18:11, 26 lis 2012


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
No dobrze.
A co też powiecie na aktualny stan ogrodu?
Ja mam plany co do rabatek.
Dosadzenie różaneczników,funkii.
Na końcu ogrodu ma powstać miły romantyczny zakątek z ławeczką.
Trzeba kupić cisy na żywopłot,platan kulisty.
Poza tym na środku ma być miejsce do siedzenia okolone murkiem z piaskowca.
Piaskowiec już widać składowany na zdjęciu.
Wokół trejaż z różą pnącą,lawendą,funkiami.
Wiele roślin już jest.Trzeba to tylko ogarnąć.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
dorkow0 18:38, 26 lis 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witaj Barbaro... Obejrzałam i poczytałam... Piękne miejsce tworzysz, podoba mi się zestawienie iglaków... Miejsca w nim masz tyle jeszcze, że sporo się zmieści... Rh, jak najbardziej wsadź, bo to urokliwe rośliny... Bogdzia, to specjalistka od nich... A Funkie, Żurawki czy inne byliny, jak najbardziej pasują również... Ja bardzo lubię Funkie i Żurawki i też sporo ich mam w ogrodzie... Nawet sobie myślę, że ogród bez nich byłby smutny...
A schodki, strumyk i cała reszta piękne... Zagospodarowałaś teren świetnie... Jeszcze troszkę i jeszcze troszkę i jeszcze... Ja tak tworzę już 20 lat i specjalnie tego nie widać, bo ciągle zmieniam, przesadzam, przycinam...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
BarbaraM 18:46, 26 lis 2012


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Tak...mam to samo
Wiem,że do ideału daleko.
Mam jednak taką myśl że nawet jak nie wszystko będzie jak marzenie to przede wszystkim chciałabym mieć w ogrodzie klimat.
Drzewa dające cień i wpadające słońce poprzez liście.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
BarbaraM 18:53, 26 lis 2012


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Przy okazji chciałam pokazać Wam jak pięknie zakwitł mój storczyk.

____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
alinak 21:11, 26 lis 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
oj Basiu w błąd nas wprowadziłaś . ja wiem że jako ogrodnik masz wyobrażenie jak może wyglądać ideał . ale zastanów się .....tak piękny żywopłot . świetnie dobrane iglaki .super architektura , strumień , schodki ,. to wszystko świadczy że już jest pięknie . może ty tak myślisz że to początek , ale ja myślę że z racji iż wiesz więcej chcesz czegoś więcej .mnie by już starczyło . mało widzę bylin , ale sam pisałaś że chcesz to nadrobić . tylko nie przesadź bo jest fajnie
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 21:13, 26 lis 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
świetnie zestawienie berberysa z miodunką - świetne
aha tylko mało traw widzę . to trzeba koniecznie nadrobić .
rzuć fotkę frontowego ogrodu , chyba tam za dużo liściastych i teraz pustawo ,,,ale to chyba ...fotki prosimy
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
BarbaraM 08:11, 27 lis 2012


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Myślę że masz sporo racji w tym moim podejściu.
Ogrodnik to ogrodnik - zawsze mu mało
Fakt jest taki że od frontu są iglaki ( jałowce płożące "Wiltonii") ale z tej racji że są małe - niewiele je widać.
Ogólnie - na środku magnolia , za nią różaneczniki i azalie,przed nią jałowce Wiltonii.
W sprawie traw to owszem - myśl jest taka aby dać ich więcej.Ale za domem.
Wstawiam kilka fotek. Widać trawę Imperata "Red baron"(raczej jej resztki).To moja ulubiona.
Przeżyła poprzednią zimę i namnożyła się,więc podkreśliłam nią berberysy.
Pustki między iglakami chcę wypełnić różanecznikami,co już po trochu uczyniłam.
Nie wiem czy to dobrze widać,ale rośnie buk purpurowy i tulipanowiec.
Docelowo chciałabym aby dominowały te drzewa i różaneczniki.






Pod magnolią są też funkie,ale jeszcze mało.
Docelowo ma być busz
Nie chcę przesadzić z różnorodnością gatunków.
Dlatego ograniczyłam się do tego co jest.
Obok kuli bukszpanowej zdecydowałam się tylko dosadzić jeszcze dwie,ale jak widać są jeszcze małe.
Pod sosną jest niewielki świerk "Procumbens".
Rośnie płasko, na boki.Nieco się wypiętrza.W tym jego uroda.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
Bogdzia 10:33, 27 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Basiu alez Ty masz świetny teren na ogród. Skarpa i strumyk - ileż osób o tym marzy , nawet kaskady na strumyku są. Piekne miejsce. A ja bym właśnie na skarpie posadziła rododendrony, pięknie by wyglądały nad wodą i miałyby dobry dla nich mikroklimat, choc muszę przyznac że róża i astry też pięknie na tej skarpie wyglądają. No cudnie tu masz. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
dajana 10:41, 27 lis 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
BarbaraM napisał(a)
Nie spodziewałam się że mój żywopłot będzie miał takie wzięcie
Ma siedem lat.
A właśnie ,właśnie.Te poprawki.
Bardzo potrzebne mi są Wasze konstruktywne uwagi na ten temat.
Mam plan na swój ogród i co roku sukcesywnie go realizuję.
W przyszłym roku posadzę nowe rośliny.
Postaram się też doprowadzić trawnik do ładu.
Wszystko jednak musi mieć swój czas.
Chciałabym posadzić żywopłot z cisa i zrobić romantyczny zakątek z platanem kulistym.
Trzymajcie kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia.
Marzę też o tym żeby posadzić byliny kwitnące na różowo,fioletowo - szałwie,przetaczniki,bodziszki,firletki ,jeżówki,zawilce japońskie i inne...
Funkie,rodgersje - może ktoś ma na zbyciu?....
W wyobraźni już widzę mój ogród po latach...
Zakładam że będzie to ogród romantyczny z klimatem angielskim.
Stąd pomysł na żywopłoty i dużą ilość bylin.
Poza tym kocham kiedy słońce promieniami przedziera się przez korony drzew liściastych.
Mam kilka pomysłów na takie klimaty.
Staram się przełożyć to na swój ogród.



Czytam i oczom nie wierzę Opisujesz Basiu mój ogród,, nie wiedziałam tylko jak go nazwać Romantyczny z akcentem angielskim i to jest równiez mój ogród!! Dostarczasz mi tyle pozytywnych emocji az życ mi się zachciało,doładowałas moje akumulatory,, słabiutkie juz były .Znalazłam cię wreszcie i nie odejdę dobrowolnie chocbym miała wszystkie swoje funkcje wykopac i złozyc ci w ofierze Twój ogród juz jest fantastyczny a ten domeczek drewniany jest bliski memu sercu Marzyłam o domku na drzewie ale drzewa mi wycieli i musial stanąc na betonowych legarach . Nawet nie wiesz jak bardzo sie ciesze z twojej wizyty u mnie Byc moze bym cie nie dostrzegła a tak wiele bym straciła .Spaceruje dalej bo tyle jeszcze przede mną
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 10:56, 27 lis 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
hanka_andrus napisał(a)
Czy mogę posiedzieć na schodkach ,przy niebieskich kwiatkach?Pięknie Tu!


Haniu to ja siadam z tobą,, te kwiatuszki sa tak bajeczne .Myslałam aby rozsiac gdzie tylko sie da niezapominajki ,chabry,stokrotki własnie dla tego efektu Uwielbiam takie bajeczne widoki .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies