Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Monotonne jałowce...

Pokaż wątki Pokaż posty

Monotonne jałowce...

danka1971d 17:41, 03 lut 2011


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
Danusiu , w zeszłym roku faktycznie krzewy zostały zaatakowane najpierw przez mszycę miodownicę żywotnikową , paskudna czarna mszyca,którą pokonałam Mospilanem.
Potem pojawił się problem z licinkiem jałowcowiaczkiem i gdyby nie kolejny oprysk to dzisiaj pewnie bym oglądała kikuty.Stale trzeba je doglądać, z resztą jak wszystko.
Teraz może wyglądają trochę nie ciekawie,bo na zimę szarzeją, ale myślę,że na wiosnę ruszą pełną parą.
A odnośnie Twoich porad,to chyba masz rację,że lepiej posadzić coś zimozielonego.Trzmielina czy ostrokrzew zdobią przez cały rok i nie będzie problemu z opadającymi liśćmi na zimę i wyciąganiu ich z kamieni!
Chyba zmienię zdanie i zamiast tej tawuły posadzę jednak coś zimozielonego.Wielkie dzięki za podsunięcie pomysłu!!!!
____________________
-Danka- Mój zielony świat
Gardenarium 20:38, 03 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja tak może bardziej praktycznie podchodzę, bo dużo robię ogrodów zimozielonych
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies