Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

Lena 08:22, 26 lis 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Witaj Magda

Świetny ogród - granit super- ten to zawsze dobrze wygląda
Oj będzie się działo wiosną
Pozdrawiam - Magda
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Magda70 09:33, 26 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Gardenarium napisał(a)





Bardzo to ładne, a z lampami nie musisz kombinować, zamotuj lampy ukryte z w ziemi, ja je nazywam tubami.




Tutaj jest ładna i tania

http://www.tomix.pl/p/pl/227450/nautic+round+227450+-+spotline.html


Hmm...wiesz co wcale się nad takimi lampami nie zastanawialismy...cały czas szukam stojących...Ale moze to dobry pomysł??


Ja sobie nie wyobrażam koszenia i slalomu między lampami, a tuby ułatwią to wszystko. Muszą być idealnie w linii zamontowane (pod sznurek)


Koszenie trawy to zajęcie mojego M. Ja (wstyd się przyznać) kosiarki nie miałam w rękach...to jego hobby Te druty wystają juz 2 lata i jakoś M nie narzeka na nie przy koszeniu hehe.
Bardziej się chyba skłaniam ku reflektorkom bo chciałabym aby oswietliły mi podjazd i roslinki..wiec jedne byly by skierowane w jedną stronę a drugie w odwrotną. Kabli jest zapas więc mogę je przysunąc bliżej roslin i nie bedzie problemu z koszeniem...
Zastanawiam się tez czy zamiast tej lini falowanej nie zrobić prostej....
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 09:34, 26 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
elzbieta_b napisał(a)
Madziu, jak pięknie. Jaki porządek Pozdrawiam


Witam, dziękuję i również pozdrawiam )
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 09:42, 26 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Lena napisał(a)
Witaj Magda

Świetny ogród - granit super- ten to zawsze dobrze wygląda
Oj będzie się działo wiosną
Pozdrawiam - Magda


Witaj Leno,
coś się będzie działo to na 100% dlatego nie mogę się już wiosny doczekać
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Lena 10:34, 26 lis 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Madzia ja bym chyba zrobiłą linię prostą
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Wieloszka 11:24, 26 lis 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Magda70 napisał(a)
Koszenie trawy to zajęcie mojego M. Ja (wstyd się przyznać) kosiarki nie miałam w rękach...to jego hobby Te druty wystają juz 2 lata i jakoś M nie narzeka na nie przy koszeniu hehe.
Bardziej się chyba skłaniam ku reflektorkom bo chciałabym aby oswietliły mi podjazd i roslinki..wiec jedne byly by skierowane w jedną stronę a drugie w odwrotną. Kabli jest zapas więc mogę je przysunąc bliżej roslin i nie bedzie problemu z koszeniem...
Zastanawiam się tez czy zamiast tej lini falowanej nie zrobić prostej....

Witaj Madziu! Przyciągnęło mnie do Twojego ogrodu słowo nowoczesny Jako wielbicielka linii prostych będę Cię namawiać na wyprostowanie fali na froncie - choć czytam, że sama się skłaniasz ku temu pomysłowi A jaki M. będzie Ci wdzięczny przy cotygodniowym koszeniu trawnika Od Madżenki kopiuj jak najbardziej - Jej styl pasuje u Ciebie A co do reflektorków - dziś zrobiłabym tylko takie tuby w ziemi, bo z tymi stojącymi zawsze jakiś problem - a to przeszkadzają, a to krzywo stoją Będę zaglądać i kibicować
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Magda70 12:47, 26 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Wieloszka napisał(a)

Koszenie trawy to zajęcie mojego M. Ja (wstyd się przyznać) kosiarki nie miałam w rękach...to jego hobby Te druty wystają juz 2 lata i jakoś M nie narzeka na nie przy koszeniu hehe.
Bardziej się chyba skłaniam ku reflektorkom bo chciałabym aby oswietliły mi podjazd i roslinki..wiec jedne byly by skierowane w jedną stronę a drugie w odwrotną. Kabli jest zapas więc mogę je przysunąc bliżej roslin i nie bedzie problemu z koszeniem...
Zastanawiam się tez czy zamiast tej lini falowanej nie zrobić prostej....

Witaj Madziu! Przyciągnęło mnie do Twojego ogrodu słowo nowoczesny Jako wielbicielka linii prostych będę Cię namawiać na wyprostowanie fali na froncie - choć czytam, że sama się skłaniasz ku temu pomysłowi A jaki M. będzie Ci wdzięczny przy cotygodniowym koszeniu trawnika Od Madżenki kopiuj jak najbardziej - Jej styl pasuje u Ciebie A co do reflektorków - dziś zrobiłabym tylko takie tuby w ziemi, bo z tymi stojącymi zawsze jakiś problem - a to przeszkadzają, a to krzywo stoją Będę zaglądać i kibicować


Oj Wieloszka...twój ogród też oglądałam i baaardzo mi się podoba ten porządek i te linie proste...
Tuby powiadasz? No to teraz mam zagwozdkę...Cały czas szukałam lamp stojących takich ok 60-80cm... Danusia pokazała tuby i reflektorki...czyli cos czego w ogóle nie brałam pod uwagę a widzę, ze powinnam...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Wieloszka 13:12, 26 lis 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Jeśli masz możliwość, wypożycz taka stojącą lampę ogrodową z jakiegoś sklepu. Postaw i zobacz, czy Ci się podoba. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Np. tuby trzeba odśnieżać i "odliściać", żeby w ogóle świeciły Ale moje stojące (właśnie takie 60cm wys.) nie dość, że bardzo rzucają się w oczy, to ciągle nie tak stoją jak trzeba (przekrzywiają się). Wiosną musimy wszystkie od nowa montować na podkładkach betonowych (pomysł Moniki - kwiatkaholandii), żeby były stabilniejsze.
Nie fotografowałam nigdy specjalnie tych lamp - stram się je omijać przy robieniu fotek Ale i tak są widoczne... Przyjrzyj się na zdjęciach (np. 2 od dołu strony)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1097-duzy-ogrod-malej-ogrodniczki-1?page=326
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gabisia 13:49, 26 lis 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Agnieszko, bardzo fajne te Twoje lampy! Są jakieś szanse na zdjęcia nocne z włączonym oświetleniem??
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Magda70 14:02, 26 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Wieloszka napisał(a)
Jeśli masz możliwość, wypożycz taka stojącą lampę ogrodową z jakiegoś sklepu. Postaw i zobacz, czy Ci się podoba. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Np. tuby trzeba odśnieżać i "odliściać", żeby w ogóle świeciły Ale moje stojące (właśnie takie 60cm wys.) nie dość, że bardzo rzucają się w oczy, to ciągle nie tak stoją jak trzeba (przekrzywiają się). Wiosną musimy wszystkie od nowa montować na podkładkach betonowych (pomysł Moniki - kwiatkaholandii), żeby były stabilniejsze.
Nie fotografowałam nigdy specjalnie tych lamp - stram się je omijać przy robieniu fotek Ale i tak są widoczne... Przyjrzyj się na zdjęciach (np. 2 od dołu strony)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1097-duzy-ogrod-malej-ogrodniczki-1?page=326


Już "wypożyczałam" lampę ze sklepu i mierzyłam...i coś mi nie grało - ale to bardziej sama lampa nie dokońca mi pasowała.
Dlatego teraz zastanawiam się nad reflektorkami, które zaproponowała Danusia
http://www.sklepy24.pl/sklep/tomix_pl/produkt/lampa-ogrodowa-jardino-led-aluminium-0932-astro-lighting-/0932

Tylko boję się, ze jak spadnie śniego to mi one zginą bo na tę trawę ląduje śnieg z podjazdu...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies