Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

Magda70 19:19, 28 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Gardenarium napisał(a)
Co do reflektorków, ku którym się skłaniasz - usytuowanie kabli dla nich konkretnie jest nieprawidłowe, reflektorki montuje się pod roslinami, między głazami i trawami, pod drzewami. Reflektorki poustawiane w trawniku w różne strony nie będą profesjonalnie wyglądały.


Oświetlenie w ogrodzie ma za zadanie wydobyć urodę roślin a nie w samo w sobie być ozdobą. Dyskretnie podkreślać kontury, kształty. W zasadzie lampy nie powinny być widoczne.

Druga funkcja oświetlenia to względy bezpieczeństwa - podkreślać murki, schody, uskoki terenu, oświetlać przejścia i altany. Wtedy mogą być widoczne.

Poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/123-oswietlenie-ogrodu/photos


Zgadzam się z Tobą Danusiu,dlatego też już wcześniej pisałam, ze mam możliwość przesunięcia kabli jesli sie wlasnie na cos takiego zdecyduję...tym bardziej, ze będę tę część rabaty prostować wiosną.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gardenarium 19:20, 28 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to fajnie, lepiej przesuń w rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gusiarz 20:25, 28 lis 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Witaj Magda - wpadam z rewizytą i co widzę - piękne granity! Super! U mnie tylko betonik... I w dodatku dyskusja na temat oświtalenia - dla mnie na czasie, bo jeszcze w tym roku chcemy kupić lampy do ogrodu. Ja szukam reflektorków do podświtlenia roslin, mam kable wypuszczone a lampek wciąż brak. Będę zaglądać, dopingować i uczyć się
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
popcorn 20:35, 28 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale masz fajny taras! Pokaż koniecznie część warzywną. Popieram wyprostowanie krawędzi tej falistej rabaty miałam dobrego kolegę z roku ze Słupska Idealny akcent miał na angielskim

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Magda70 20:43, 28 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
gusiarz napisał(a)
Witaj Magda - wpadam z rewizytą i co widzę - piękne granity! Super! U mnie tylko betonik... I w dodatku dyskusja na temat oświtalenia - dla mnie na czasie, bo jeszcze w tym roku chcemy kupić lampy do ogrodu. Ja szukam reflektorków do podświtlenia roslin, mam kable wypuszczone a lampek wciąż brak. Będę zaglądać, dopingować i uczyć się


Dzięki Uczyć będziemy się razem...bo niby ogród moj ma 10 lat to pare lat go zaniedbywałam...

A betonik pomalowany na biało tez super wygląda...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:51, 28 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
popcarol napisał(a)
Ale masz fajny taras! Pokaż koniecznie część warzywną. Popieram wyprostowanie krawędzi tej falistej rabaty miałam dobrego kolegę z roku ze Słupska Idealny akcent miał na angielskim

pozdrawiam!


Popcarol , część warzywną pokażę jak zdjęcia znajdę.... Ale tam też będzie rewolucja na wiosnę. Wlasnie parę dni temu rozrysowywaliśmy z mężem rabaty bo mają być podwyższone - murki tylko jeszcze nie wiem betonowe czy drewniane - kolejny dylemat.

Przez to ogrodowisko mam same dylematy Tylę się tu człowiek naogląda
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Bogdzia 09:56, 29 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Masz rację jak się człowiek napatrzy na ogrody innych to ma ochotę wszystko zmieniac u siebie, ale często te zmiany sa potrzebne a bez Ogrodowiska by się tego nie widziało. Tak wiec masz sporo planów na wiosnę ale to przyjemna praca i bardzo cieszy więc z chęcią sie pracuje. Miłego dnia Magdo.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Magda70 10:41, 29 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Bogdzia napisał(a)
Masz rację jak się człowiek napatrzy na ogrody innych to ma ochotę wszystko zmieniac u siebie, ale często te zmiany sa potrzebne a bez Ogrodowiska by się tego nie widziało. Tak wiec masz sporo planów na wiosnę ale to przyjemna praca i bardzo cieszy więc z chęcią sie pracuje. Miłego dnia Magdo.


Święte słowa...
Dzięki za Ogrodowisko!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
popcorn 10:53, 29 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jak Wam takie murki wychodzą, to obstawiam jednolite i w warzywniku; drewniane wieczne nie są...

ale chętnie zobaczę i taki zwykły warzywnik Też planuję takie "trumienki" pod warzywa, ale to jak może dokupimy sąsiednią działkę...

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Janina 19:47, 29 lis 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Ogród coraz bardziej interesujący,murki fantastyczne [ nawet pomyślałam czy u siebie nie zrobić ] a teraz jeszcze super taras....no,no,no...
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies