Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Skalniak przy tarasie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skalniak przy tarasie

showana 14:13, 07 gru 2012

Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 11
Witajcie,

założyłam skalniak za tarasem



Może macie propozycję, co tam dosadzić?
Na samym końcu posadziłam wierzbę, z iglaków jest jeszcze kosodrzewina i na początku to chyba jakiś świerk (ten na pierwszym planie).

Z bylin posadziłam żagwin w dwóch odmianach, sasanki, delospermę, głodka i skalnice. Pod wierzbą rośnie rudbekia, czy to dobry pomysł z tą rudbekią?

____________________
showana 14:14, 07 gru 2012

Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 11
____________________
grembosia 14:15, 07 gru 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Ta rudbekia chyba za wysoka pod wierzbą, ja dałabym coś niższego.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
showana 14:15, 07 gru 2012

Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 11
____________________
showana 14:18, 07 gru 2012

Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 11
Strasznie mi szkoda tej rudbekii, bo kwiaty śliczne a nie mam gdzie jej wsadzić w ogrodzie, a szkoda wyrzucić.

A co proponujesz aby tam zasadzić?


____________________
grembosia 14:24, 07 gru 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Ja mam trzmielinę i pięknie się komponuje
Ale przecież masz też duży wybór płożących się roślin skalnych, jeśli to na skalniak.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Gardenarium 14:27, 07 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyłącz Showana klawisz CapsLock bo piszesz drukowanymi literami Muszę przepisywać Twoje posty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:41, 07 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiesz, a ja bym Ci doradziła zniwelować potęgę kamieni, bo one dominują teraz nad roślinami.
Wszystko zrobiłaś bardzo estetycznie i porządnie się napracowałaś.

Powinnaś na wiosnę rozebrać cały skalniak, zdjąć matę, bo widać, że miejscowo tam jest. Rośliny skalne wybitnie nie będą mogły się ukorzenić, pomijając fakt, że mata jest szkodliwa dla roślin.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

Trzeba kamienie na nowo ułożyć dosypując więcej ziemi, i na nowo dokładając kamienie, aby były w ziemi nieco zanurzone, a nie na wierzchu.

Albo tak jak leżą nasyp między nie ziemi, tam gdzie jest miejsce, i posadź rośliny na nowo.

Chodzi o to aby stworzyły się poduchy roślinne, wylewające się spośród kamieni.

No i oczywiście roślin powinno być więcej.

Pasują tutaj floksy szydlaste, gęsiówka, smagliczka, skalnice, różne miniaturowe iglaki typu świerki białe, jakieś jałowce (Procumbens Nana) irp., goździki skalne, trzmielina Fortunego,.

Pod wierzbą posadź bergenie. carexy, albo niskie hosty.

Na pewno w ogrodach na forum są fajne inspiracje, pomyślę i postaram się podesłać.

Znalazłam także takie rysunki na angielskiej stronie , pooglądaj uważnie. Zorientujesz się o co mi chodzi.

http://www.thealpinegarden.com/rockgarden2.htm
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:43, 07 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam jeszcze taki przekrój skalniaka

i jeszcze jeden przekrój
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
showana 17:07, 07 gru 2012

Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 11
Tak czułam,że z tą matą na skalniku to kiepski pomsł.

Najgorsze to to ,że wszędzie mam matę w ogrodzie . Tyle godzin spędziłam w necie i nie trafiłam na wasz wątek na ten temat a szkoda.

Teraz obawiam sie o moje szmaragdy.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies