Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choinka żywa po świętach, postępowanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Choinka żywa po świętach, postępowanie

Gardenarium 22:00, 01 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawet minus jeden spowoduje, że nowy przyrost zbrązowieje i uschnie. Odpadnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamila66 08:36, 02 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
No nic takiego drzewka na Wielkanoc jeszcze nie miałam ubiorę w jajka i kurczaczki Myślałam, że marzec byłby już dobry, zobaczymy kiedy i jaka wiosna przyjdzie. Jak będzie trzeba postoi do maja
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Gardenarium 12:30, 02 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marzec jest ryzykowny. Weź pod uwagę, że to wydelikacone igiełki, młodziutki przyrost, wyrósł w domu w 20 stopniach, jak latem, więc wymaga letniej temp. a więc oberwij jedną taką "bazię" i połóż na mrozie, zobaczysz co będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:30, 11 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Barylaba napisał(a)
Witam wszystkich!

Mam od zeszłego roku mały świerk doniczkowy, który ma się bardzo dobrze ale ponieważ był kupiony na choinkę, nie planowałam go nigdzie obsadzać, bo zwykle doniczkowe świerki sprzedawane przed świętami mają uszkodzone korzenie i szybko się kończą. Ten jak już wspomniałam ma się świetnie i chcę go za jakiś czas, najprawdopodobniej na przyszły rok, obsadzić gdzieś w glebie ale teraz musi dotrwać do tego momentu w doniczce.
Chciaąłbym najlepiej go przesadzić, dlatego zwracam się do Was z pytaniem: Jak to zrobić. Jakiej ziemi użyć, czy dać nawóz itp. Jak duża musi być doniczka w stosunku do świerka ( ma on teraz niecały metr wysokości, około 80 cm). Stoi na zewnątrz, nie w mieszkaniu.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informację!


Teraz jest zima, nie przesadza się roślin, bo nie rosną i nie potrzebują nic, oprócz wilgoci w glebie gdy jest odwilż (na plusie). Nie mogą być ani zalane (stac w wodzie) ani suche.

Jedyne co możesz zrobić, to zakopać d gruntu, aby ochronić bryłę korzeniową przed przemarzaniem.

Przesadzisz na wiosnę.

Czy człowiek, je gdy śpi? Nie. Więc daruj świerkowi nawozy, bo tylko mu zaszkodzisz. Czekaj do wiosny.

Przesadzisz w kwietniu. A nawozić będziesz dopiero, co najmniej miesiąc po przesadzeniu, czyli połowa maja. Gdy zacznie rosnąć, a korzenie się zregenerują po przesadzeniu. Najpierw musi przezimować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KDZ 18:00, 01 lut 2018

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
Dzień dobry :]
Czy przy takiej piękniej wiosennej pogodzie jaką mamy teraz, można wsadzić do gruntu choinkę poświąteczną? Choinka ma nowe przyrosty.
Pozdrawiam
Gardenarium 19:16, 01 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, bo zmarzną nowe przyrosty, idą spore mrozy, minus 9.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KDZ 20:12, 01 lut 2018

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
Dziękuję za odpowiedź.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies