Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choinka żywa po świętach, postępowanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Choinka żywa po świętach, postępowanie

mleczajka 11:31, 04 sty 2013

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Witajcie. Może był już taki wątek, ale nie znalazłam... wiec pytam.
Jak przechować choinkę (świerk srebrny) do wiosny? Wystawić na taras czy lepiej zadołować w zacisznym miejscu? I czy przy dodatniej temperaturze (dziś jakieś 6-7st.) mogę od razu ją wystawić czy lepiej najpierw do garażu na przykład?
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Mala_Mi 12:13, 04 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Przy takich temperaturach możesz ja od razu posadzić w miejsce docelowe do gruntu.. podsyp tylko z wierzchu warstwą kory..by korzonki miały ciepło ...
Albo trzymaj do wiosny w miejscu dość widnym, ale tak by temperatury były przyzwoite.. na tarasie jak przyjdzie mróz to może ją trafić, chyba że postawisz na podkładzie ze styropianu i bardzo dobrze zabezpieczysz doniczkę......
Ja trzymam w kotłowni do wiosny, albo jak ziemia pozwoli to od razu do gruntu sadzę..i wszystkie żyją.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mleczajka 12:38, 04 sty 2013

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
asc napisał(a)
Przy takich temperaturach możesz ja od razu posadzić w miejsce docelowe do gruntu.. podsyp tylko z wierzchu warstwą kory..by korzonki miały ciepło ...
Albo trzymaj do wiosny w miejscu dość widnym, ale tak by temperatury były przyzwoite.. na tarasie jak przyjdzie mróz to może ją trafić, chyba że postawisz na podkładzie ze styropianu i bardzo dobrze zabezpieczysz doniczkę......
Ja trzymam w kotłowni do wiosny, albo jak ziemia pozwoli to od razu do gruntu sadzę..i wszystkie żyją.


Cześć Ania, dzięki za odpowiedź.
U mnie w kotłowni jest ciepło, a w garażu jednak boję się, że jest za mało światła.

Mogłabym posadzić w miejscu docelowym, tylko tam baaaaardzo wieje. Czy to nie zaszkodzi? No i czy zdąży się przyjąć do ewentualnych mrozów?

A jak bardzo dobrze zabezpieczyć doniczkę? Czy agrowłóknina wystarczy?
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Gardenarium 14:04, 04 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy czy choinka już rośnie, bo jak ma młodziutkie przyrosty to nie ma mowy o wyniesieniu na zewnątrz, bo zmarznie.

W ciepłym a mało doświetlonym garażu też nie jest dobre miejsce, bo będzie rosła i miała wydłużone jasne igiełki.

Najlepiej tak jak robi Ania, posadż do gruntu, albo zadołuj z donicą w gruncie do wiosny, ale od wiatru osłoń matą słomianą, albo jakąś przesłoną (kołki i brezent czy coś innego).

Gdyby z donicą miała stać na zewnątrz to stawia się na styropianie, owija folią bąbelkową grubo. Sama agrowłóknina chroni jedynie przed wiatrem ale nie przed mrozem. Raczej drzewko nią owiń dodatkowo (górę).

W przypadku mrozu na zewnatrz - przechowaj w temp. plus 1-5 stopni do wiosny. Lekko podlewaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mleczajka 14:26, 04 sty 2013

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
czy to są przyrosty?
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Gardenarium 21:51, 04 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To są chyba pozamierane przyrosty, ale nie zaszkodzi poczekać co będzie. bo jak świerk żyje to wypuści nawet w innych miejscach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mala_Mi 21:57, 04 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jest ocieplenie wyrzuć ją do gruntu...... nawet z doniczką posadź.. ale już Danusia Ci wyjaśniła...
Moje choinki świąteczne w gruncie pokazywałam na wątku, ale już sama tego nie znajdę..... rosną wszystkie.. W tym roku mam dwie prawdziwe ... Ale jeszcze niech cieszą w domciu....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 18:59, 05 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zbychu napisał(a)
Witam. W grudniu wyciąłem na choinkę jeden z moich świerków. Obciąłem go dobry metr nad ziemią i pozostawiłem wszystkie gałęzie poniżej cięcia. Pytanie jest: czy ten swierk odrośnie samodzielnie czy muszę coś zrobić, by mu w tym pomóc. Zgóry dziękuję za odpowiedź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 18:59, 05 lut 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Koniecznie musisz wstawić zdjęcie
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ZbigniewG 19:00, 05 lut 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
jedna najwyższą gałąź zacznij prostować - będzie z niej przewodnik a z czasem trzeba będzie pozostałe przyciąć do odpowiedniej formy
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies