Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Planowanie w Wyżełkowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Planowanie w Wyżełkowie

boguslawa_ma... 23:01, 19 sty 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Witam
Ogród duży i dużo pracy przed Tobą
życze powodzenia, napewno dasz rade
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Jabeska 20:04, 20 sty 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Tak myślę co posadzić pomiędzy bukszpanowe kule. Zimą pergola i rabata wokół niej robi się pusta. Zastanawiam się czy jakieś hortensje by się tam zmieściły? np.4 szt Limelight i całość ogrodzona obwódką z bukszpanu, a może między bukszpany jakieś kulki na wysokich nogach i obwódka z żurawek? tylko boję się, że żurawki będą iszczone przez psiaki. Może ktoś z Was podpowie pomysł na ta rabatę? Pomóżcie proszę kobiecie bez wyobraźni
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Gosiniak 20:53, 20 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Daj spokój, jak byś była bez wyobraźni to byś przedogródka takiego wypasionego nie zrobiła.
A jaka jest odległość między tymi bukszpanami?, ze zdjęcia wydaje się, że dość sporo, więc powinny się zmieścić hortensje, niższe piętro też by się przydało, tylko jak tu psiaki przekonać?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Jabeska 21:09, 20 sty 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Dzięki za dobre słowo Gosiu
Między bukszpanami jest od 1,5-2m, gorzej z odległością od stelaża pergoli do ścieżki. Tam jest niecały metr w najszerszym miejscu z brzegów zaledwie 55cm. Nie wiem czy Hortensje nie będą się wylewały na ścieżkę. Niższe piętro z obwódki bukszpanowej mogłoby je trochę powstrzymać, psiaki też
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Celina 22:11, 20 sty 2013

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Joasiu.
Słuchaj rad Danusi i swojej intuicji a wszystko będzie dobrze! Piękne masz pergole.Ścieżki też bardzo
pomysłowe!
Uporządkuj okolice kulek bukszpanowych.Trzeba je koniecznie bardziej wyeksponować,
bo są trochę "zagubione". Podobnie powojniki! Są imponujacych rozmiarów a jakoś ich nie widać!

Joasiu będziesz miała piękny ogród.Ogrodowisko to skarbnica pomysów!
Życzę powodzenia Będę zagladać, bo czuję ,że zrobisz cacuszko ze swojego ogrodu
____________________
Celina - Moje poletko
boguslawa_ma... 12:36, 21 sty 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Wpadłam się przywitać
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Pola 23:30, 21 sty 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Joasiu patrzę na tą pergolę i tak sobie myślę,że razem z tymi kulkami to możeszposadzić kule na patyku i fajnie by pasował stożek bykszpanowy , posadzenie tego to już zależy czy to miejsce słoneczne czy nie, mogą być obwódki z bukszpanów, albo lawenda, żurawki, trzmielina, po pergoli może róże i powojniki
Wszystko zależy od nasłonecznienia
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Jabeska 21:39, 27 sty 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Danusiu kolejny raz przekonałam się o Twojej mądrości w sprawach ogrodowych i postanowiłam za wszelką cenę zastosować się do Twojej rady i zrobić rysunki, bo ze zdjęć się nie da....
No i coś tam nieudolnie narysowałam, starałam się zachować odpowiednie proporcje i trzymać się skali. Nie wyszło mi to zbyt dokładnie, ale na razie chodzi tylko o ustalenie linii trawnika więc może takie rysunki wystarczą? Bardzo proszę wszystkich odwiedzających pomóżcie mi zaplanować trawnik i linie rabat. Możecie spojrzeć na mój ogród z innej perspektywy, możecie zobaczyć go inaczej niż ja, macie wiele pomysłów. Może z Waszą pomocą uda mi się zobaczyć mój ogród Waszymi oczyma i zaplanować w nim coś co będzie piękne I już Wam dziękuję

Najpierw plan, który przedstawia to co jest teraz, Trawnik i sad tworzą jedną powierzchnię zaniedbanej i zachwaszczonej trawy. 1 to pompa abisyńska a pod nią zbiornik z deszczówką. Za pompą jest górka usypana z ziemi z wyokpu pod dom. Szarym kolorem zaznaczyłam kamienne ścieżki, brązowym istniejące rabaty, ciemny zielony to planowany trawnik, jasny zielony to będzie trawa w sadzie, ale już taka "niby łączka".




Projekt 1. Koło ujęcia wody z pompą pojawiły się schody na górkę i szary element, który będzie kamiennym wgłębnikiem. Po drugiej stronie rysunku ( w okolicach napisu Trawnik) na każdym rysunku jest linia, która pokazuje obecną linię rabaty z rododendronami, są już duże i trudno byłoby je przesadzić, więc przy projektowaniu muszę to brać pod uwagę.



Projekt 2



Projekt 3



Bardzo proszę o Wasze rady i komentarze i bardzo liczę na pomoc.
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Zeta 22:15, 27 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Drugi projekt mi się podoba ....a wokół a raczej za kulkami proponuję stożek a na niskie piętro może jakieś trawki albo żurawki jasne
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Jabeska 22:23, 27 sty 2013


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Dzięki Zeta! Na obwódki to musi być, coś co wytrzyma psie rozruby
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies