Gdzie jesteś » Forum » Rośliny wodne » Skrzyp zimowy - Equisetum hyemale

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrzyp zimowy - Equisetum hyemale

LukaszD 14:01, 11 gru 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 17
W treści pytania zasugerowałem taką przyczynę jednak miałem nadzieję na konkretną odpowiedź od osób zdecydowanie bardzie doświadczonych ode mnie... Czy to możliwe że ta roślina jest aż tak podatna na słońce? Ma ktoś ją u siebie i podobnie kieruje się dr o słońca? Czy przyczyną może być np. mało intensywne podlewanie?
Lynx 01:07, 21 lut 2020

Dołączył: 21 lut 2020
Posty: 1
Złe wieści mogą być takie, że to nie jest odmiana rosnąca pionowo. Musi być odmiana kamczacka lub japońska wg internetu. Też mam skrzyp niby zimowy i w ogóle nie chce rosnąć pionowo. Jest ładny dość, ale rozkrzaczony i nie za bardzo wysoki. Reasumując, to że zdjęć to nie jest ta szałowa wersja pionowa.
haika 09:56, 27 mar 2021


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 248
Po zimie cześć pedów skrzypu jest wiotka i się pokłada, wygina, ale nie jest złamana - powinnam je obciąć (przy ziemi czy na wysokości wygięcia) czy podlewać, nawozić i się podniesie?
____________________
Haika
gosiacz22 08:46, 21 maj 2021


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witam, Czy sadząc skrzyp w wysokich donicach bez odpływu warto dodac na dno keramzyt i hydrozel?
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies