Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Liczi chińskie - Litchi chinensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Liczi chińskie - Litchi chinensis

karolina_jab... 10:45, 26 sty 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 8
Witam. miesiac temu posadzilam w doniczke z ziemia ogrodowa pestke liczi chinskiego kilka pestek mi wykielkowalo siewka jest ok 4 cm rozwarstwia sie u gory aby stworzyc listki . mam pytanie kiedy moge ją przesadzic w osobna doniczke tak aby nie zmarzla ani nie zgnila i ładnie rosla ? pozdrawiam
Gardenarium 11:16, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Liczi jest długowiecznym drzewem w swoim naturalnym środowisku, ale nie z naszego niestety klimatu. Pochodzi z Wietnamu, Filipin, Kambodży. Tam jest dużo cieplej niż u nas.

To fajnie że nasionko skiełkowało, będziesz miała doświadczenie ogrodnicze w postaci uprawy od nasionka.

Wymaga ciepła i systematycznego podlewania wodą przegotowaną i odstaną. Nie ruszaj go teraz w fazie kiełkowania, musi wypuścić liście właściwe. Musi mieć dużo, dużo śwaitła, bo będzie się "ciągnęła" do góry.

Uprawa domowa jest trudno właśnie z powodu małej ilości światła, polecane jest doświetlanie lampami sodowymi.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:19, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak poczytałam w necie, uprawa domowa nie za bardzo wychodzi, bo rośliny niezbyt atrakcyjnie wyglądają. Mówią o tym "chude badylki", ale ja uważam, że jak człowiek się sam nie przekona, nie ma co wyrokować i trzeba się cieszyć, że coś wyrosło
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina_jab... 11:42, 26 sty 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 8
dziękuje za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanko . jesli roslinka wypusci liscie jakiej musi byc dlugosci abym mogla ją spokojnie przesadzic?
Gardenarium 11:44, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przesadź ja po prostu dopiero jak będzie widać, że jest rozrośnięta, Długości nie można podawać, musi mieć system korzeniowy rozwinięty, bo inaczej się rozleci wszystko . Najwyżej pokaż wiosną jej zdjęcia to podpowiem co robić. Ciekawa jestem jak u Ciebie będzie rosła.

Jeśli teraz rośnie w doniczce z ziemią to przesadzanie może jej tylko zaszkodzić. Na pewno ziemi jej wystarczy na długo. Jak korzenie wypełnią doniczkę, wtedy się przesadza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina_jab... 11:47, 26 sty 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 8
Dzięki za pomoc .jest to moja pierwsza sadzonka liczi i mam cicha nadzieje ze cos z niej bedzie .zdjęcia bede wrzucać na bieżąco a jak często mogę ją podlewac?
Gardenarium 11:48, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze coś dopisałam powyżej, przeczytaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:50, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewanie systematyczne, żeby zawsze miała wilgotno, ale nie stała w wodzie. Jak masz tendencje do zalewania to daj na wstrzymanie. Macaj po prostu ziemię palcem i jak wilgotne to nie podlewaj.

Częstotliwość podlewania zależy od nasłonecznienia i temperatury, oraz pojemności doniczki.
Nie da się powiedzieć, że co dwa czy co trzy dni. To się dostosowuje do warunków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina_jab... 11:53, 26 sty 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 8
A czy roslina musi byc jeszcze pod folią czy moge ją wystawic na parapet w cieple?
Gardenarium 15:36, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę, że nie musi być pod folią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies