Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » ZAPALENIE ŻOŁĄDKA - DIETA

Pokaż wątki Pokaż posty

ZAPALENIE ŻOŁĄDKA - DIETA

Kaktus 15:07, 04 lut 2011


Dołączył: 16 sty 2011
Posty: 35
Witam, przyrzekam, że w przyszłości będę opisywała tylko dobre przepisy.
Obecnie mamy w domu kłopot. Od kilku miesięcy mojego 12-letniego wnuka bolał brzuch.Po zrobieniu wszystkich badań lekarze stwierdzili u Janka zapalenie żołądka.
Kochani może ktoś by mi dodał z własnego doświadczenia jakiś przepis przy takim schorzeniu.

Będę bardzo wdzięczna a nie powiem, że liczę na Was.


------------------------------------------------------------------------

Kaktus - babcia Janka
mysza 20:52, 04 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Proponuję sok z aloesu , łagodzi stany zapalne . Ja stosuję przy wrzodach żołądka . Jest świetny na zgagę , reguluje trawienie , pomocny przy zwalczaniu bakterii helicobacter pylori . Zażywam trzy razy dziennie po 30ml., dziecku dawkę należy zmniejszyć . Jeśli nie jest alergikiem ( aloes uczula ), to warto spróbować . Jest łatwo dostępny ( apteka , sklep zielarski lub ze zdrową żywnością ) .



Ja polecam ten , pochodzi z ekologicznych plantacji , a sok wyciskany od razu pakują do butelek . Nasz rynek jest zalany półproduktami tego soku , wygląda to tak , że sprowadzają przetworzony aloes w postaci proszku ,rozpuszczają w wodzie i dopiero butelkują . Idealny byłby w słojach z kawałkami miąższu , ale takiego u nas nie spotkałam .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Kaktus 22:27, 04 lut 2011


Dołączył: 16 sty 2011
Posty: 35
Dziękuję, na pewno skorzystam. Musimy próbować wszystkiego aby ulżyć Jaśkowi. Już samo przejście na dietę,wszystko na parze, zakaz jedzenia surowych owoców, było dla niego szokiem.


Jeszcze raz serdecznie dziękuję

Kaktus - babcia Jaśka
mysza 22:36, 04 lut 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Sok z aloesu ma metaliczny smak , można go pić z niewielką ilością soku owocowego . Owoce też mogę tylko gotowane lub duszone . Najczęściej piekę jabłka z miodem i żurawiną , lub smażę banany na 1 łyżeczce masła i miodu .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Martek 01:50, 05 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Len też łagodzi .Ciekawa jestem po czym lekarze zdiagnozowali zapalenie żołądka ?To trwało ,aż tyle czasu ,to mnie dziwi .I chciałabym zapytać Cię Kaktusie jakie są objawy tego zapalenia.Od dawna po niektórych niby zdrowych,przeważnie surowych owocach czy warzywach boli mnie brzuch.Pozdrawiam i życzę ,żeby jak najszybciej Jasiek wrócił do zdrowia
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies