Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Formowanie małego drzewka z sadzonki

Pokaż wątki Pokaż posty

Formowanie małego drzewka z sadzonki

ele2001 13:20, 06 lut 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Jeśli kaliny juz przywiązane do palika pozostaje tylko usuwac ewentualne odrosty korzeniowe i młode pędy wyrastające z pnia, jesli chodzi o korone bezpośrednio po kwitnieniu wycinamy przekwitniete kwiaty i zbyt długie pędy które wychodzą poza obwód koła(korony)na nich w roku następnym powinny wyrosnąć krótkopędy kwiatonośne które zakwitnaza rok postepujemy tak samoa po kilku latach kiedy korona zbytnio sie zagęści i kwitnienie będzie słabsze odmładzamy korone..po cięciu warto rośline nawieżć pogłównie nawozem do roslin kwitnących aby zawiązała szybciej i więcej pąków kwiatowych na przyszły sezon.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 13:28, 06 lut 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
W dobrych szkółkach takie kaliny sie szczepi. Na podkładce ze zwykłej kaliny szczepi sie odmiane "compactum "która z natury jest zaokrąglona i niska i nie wymaka tyle zabiegów jak roślina wyprowadzona do takiego kształtu..Ale wiadomo że frajda jest wieksza jak wychodujemy takie drzewko samodzielnie
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
popcorn 13:34, 06 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki! Nie wiem jak długo uda mi się ją tak utrzymać, ale frajda jest duża
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Pofla 11:42, 07 lut 2013

Dołączył: 14 lis 2012
Posty: 5
Bardzo fajnie to wygląda co zrobiliście.
paola1a 11:45, 07 lut 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Ja zrobiłam hortensjowe drzewko z Kyushu. Teraz będzie miało 3 latka ale jeszcze nie kwitło bo robione z patyczka. Mam nadzieję, że w tym roku będą już kwiaty. Tylko nie zwracajcie proszę uwagi na otoczenie i ten sznurek bo na razie stoi w tzw. ubocznym rozmnażalniku i czeka na swoje miejsce. Na wiosnę pójdzie na nową rabatkę koła świerka i miskanta. Pierwotnie były dwie odnóżki z patyczka ale jedną pies wyłamał a teraz ta druga nie jest idealnie prosta Nie dało się jej bardziej nagiąć bo groziła złamaniem. Nie wiem czy się idealnie naprostuje ale jako że to moje pierwsze drzewko to i tak jestem zadowolona

____________________
Prostokątna rabata
paola1a 11:54, 07 lut 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
A widzieliście kiedyś coś takiego - hortensja ogrodowa na pniu

http://www.fuchsiahybrida.pl/zdjecia/artykuly/hortensja_drzewko.jpg

Zastanawiam się czy możliwe byłoby wyhodowanie takiego cuda z któregoś gatunku np. everbloom żeby co roku cieszyło oczy kwiatami ( nie wiem czy można zostawić ten link, jeśli nie proszę usunąć)
____________________
Prostokątna rabata
ele2001 12:14, 07 lut 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Sa popularne w niemczech ja osobiście nie robiłem, z ogrodową chortensja jest za duzo zachodu
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
paola1a 14:56, 07 lut 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
No właśnie tego " zachodu" się obawiam ale pomyśleć jaki byłby efekt
____________________
Prostokątna rabata
popcorn 10:11, 08 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
u mnie ogrodowe marzną do zera co roku, nie wyobrażam sobie wyhodowania takiego cuda...
pozdrawiam!!
kyushu bardzo ładna

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
paola1a 18:47, 08 lut 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dzięki Popcarol ale łądna to ona będzie jak dostanie odpowiednią oprawę i zakwitnie. A takie drzewko z ogrodowej ........dużo bym za takie dała ale to musiałby być odpowiedni gatunek hortensji. Jak się moje everbloomy sprawdzą w tym roku to może spróbuje coś pokominować z nimi, tylko czy się uda
____________________
Prostokątna rabata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies