Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Łąki z roślinami cebulowymi

Pokaż wątki Pokaż posty

Łąki z roślinami cebulowymi

Selly 10:32, 11 lut 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Marzy mi się trawnik pełen kwitnących wiosną krokusów. Niestety mój trawnik przynajmniej raz w roku muszę opryskać środkiem , który niszczy chwasty wśród murawy. Czy zaszkodzi to siedzącym gdzieś pod trawą cebulkom krokusów?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Pszczelarnia 16:03, 11 lut 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Opryski takie to działanie przeciwko dwuliściennym. Cebulki krokusów od czerwca przechodzą w stan spoczynku, tracą części nadziemne, zanikają pod ziemią, więc teoretycznie, jeśli taki środek jest wchłaniany przez części zielone naziemne to nie powinien zaszkodzić.
Do czerwca nie powinnaś pryskać, moim zdaniem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 22:11, 11 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Krokusy jak również tulipan, śnieżyczka przebiśnieg, zimowit, lilie, także cebula, czosnek, szparag są jednoliścienne, więc nawet jeśli liście będą to Bofix czy inny herbicyd selektywny działa na dwuliścienne, na krokusy więc nie zadziała, tak jak na trawę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szafran
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
natalie 21:23, 13 lut 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 46
Taki piękny widok mam w drodze na uczelnię! Cudne dywany Cebulic syberyjskich i Śnieżników lśniących. Nie potrafię przejść przez park obojętnie, zawsze przystanę na chwilę albo usiądę na ławeczce oczy nacieszyć. Do tego często można spotkać tutaj wiewiórki Park sąsiaduje z uczelnią - w przerwie między zajęciami przychodzimy podziwiać Zdjęcie słabe jakościowo, ale już niedługo zakwitną, to zrobię lepsze. Miejsce to samo, o którym Bogdzia już pisała Park im. ks. bp. Michała Klepacza w Łodzi.

____________________
Ania - Początek moich przygód z ogrodem
Gardenarium 21:43, 13 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Czy to już teraz kwitnie? Bo u mnie sporo śniegu i nie mogę nawet marzyć o tym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
natalie 22:45, 13 lut 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 46
Nie, jeszcze nie. W drugiej połowie marca zaczynają.
____________________
Ania - Początek moich przygód z ogrodem
brydziasia 10:45, 26 lis 2016

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Łany krokusów w trawniku są w moim ukochnym Szczecinie w Parku Kasprowicza. Niestety zdjęć nie posiadam, ale warto wrzucić w googla. Widok powalający przy szpalerze ze starych platanów.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies