Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trawy i turzyce żółte

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy i turzyce żółte

Magda70 21:25, 06 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Danusiu a co powiesz na połączenie własnie aureoli z carex the beatles??
Aureola miałaby rosnąć przed modrzewiem szczepionym i dywan właśnie z tego carexu miał by być...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gardenarium 22:28, 06 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale jak chcesz to posadzić? Jedną Hakonechloa tylko, masz jakiś schemacik?

Wg mnie to niedobre zestawienie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda70 22:45, 06 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Tu wzdłuż modrzewi i przed nimi ze 2 rzędy hakone a przed hakone jakaś niska trawa i pomyslalam sobie o the beatles właśnie...jako dywan... trawa ma byc zlikwidowana i do brzegu obsadzone...jałowce rosnące mają być wykopane..


To jest propozycja Magnolii...nie moja...
tzn ona dokładnie tak zaproponowała:

te tuje sa sadzone dość rzadko- co 2 metry? Może można je zagęścić- niech zrobią taki żywopłot z kul stykających się ze sobą, nawet tłoczących się, wychodzących ciut na boki.

A pod modrzewiami i przed rozplenica hameln, lub hakonechloa. Fajnie by było żeby trawa była pasem , może podwójnym.Potem dywan niski aż do samego podjazdu z niskiego bardzo jałowca- np Prince of Wales. A w jałowcu jeszcze ich troszkę, 'sypniętych' kępkami- wtedy byłoby takie naturalistyczne przejście od traw w dywan.
Można tam jeszcze sypnąć (- tak ze 250 szt) tulipany Tarda, albo Czosnki ostrowskiego

Jałowiec- ciemnozielony- Prince of Wales,jasny- Golden Carpet, albo niebieskawy o takiej leciuteńko wzniesionej formie-Blue Chip.
Zamiast jałowca może być tez dywan z żurawki- bordowej, ale tu musiałabyś dokładnie dowiedzieć się o odmiany znoszące duże słońce ( ja zwykle unikam żurawek na słońce)
I trzecia rzecz jako dywan- irga 'Major'- bardzo fajna.
Cała rabata wysypana żwirem do irgi i jałowca szczególnie.
Ze żwierem ciekawie wyglądaja takie niskie, płożące rośliny nawet jak sie ich nie dosadzi na całą rabatę, zostawi się trochę tego tła= żwiru po brzegach.





a jak teraz kombinuję z trawkami zamiast jałowca...no i wlasnie nie wiem czy dobrze,,,
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gardenarium 23:55, 06 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko dobre, tylko jeden kolor powinien dominować chyba, a może rzeka z Imperaty?

Bo wszystko takie zielone jest. albo zurawki w odmiennym kolorze, dziś lansuję Berry Smoothie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda70 09:30, 07 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
czyli imerata mogłaby być zamiast rozplenicy lub hakone?? tak? na srednie piętro...

a na dywan moze być ten carex czy jednak plożące jałowce dać??

No strasznie mi się ten the beatles podoba... i konwalnik też mi się podoba

a żurawka Berry Smoothie nadaje się na słońce?? bo to jest rabata nasłonieczniona cały dzień...

sorry, że zaśmiecam ten wątek....ale ostatnio turzyce i hakone u mnie przewijają się ...a do wiosny wbrew pozorom już niedaleko ...i coś muszę zdecydować
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gardenarium 09:36, 07 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żurawka może być na słońce, akurat ta musi być na słońcu żeby wybarwiła się. To może z Twoim ulubionym Carexem daj tą żurawkę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda70 09:52, 07 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
no ale carex the beatles i żurawka są niskie....to one nadają się na tzw dywan...a co wtedy jako piętro średnie?

carex jest zielony...zurawka czerwona...

1. red baron a przed nim carex?
2. Hakone a przed żurawka czy carex
Czy też zrobić dywan z dwoch szerokich pasów i dać i żurawkę i carex?
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gardenarium 10:09, 07 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do tego zdjęcia to raczej tylko dwa pasy - rzeki



Z tyłu Carex a z przodu żurawka

a tylko gdzieś, gdzie będą się rzeki rozchodziły dać nieregularnie kępy innego koloru, tylko żeby nie narobić za dużo.

Hakonechloa Aureola zbyt pstrokata, to już by wychodziło że Hakonechloa All Gold żółta jako przerywnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda70 10:57, 07 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
oki, zapisałam...

czyli hakone All Gold potem dywan Carex The Beatles i żurawki czerwone....

albo np Red Baron potem dywan carex i żurawki zółte ??

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gardenarium 10:59, 07 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie w rządkach tylko rzeki falujące i gdzieniegdzie w środku Hakone żółta, takie wysepki, ale nie po całości w środku. hmm, trudno to opisać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies