Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trawy i turzyce żółte

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy i turzyce żółte

16:04, 22 lis 2015
Jak się rozchodzi to rezygnuję no i te siewki.
Gardenarium 10:00, 23 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie rezygnuj, nie jest to takie uciążliwe, ani szczególnie nasilone. To śliczna trawa i tak ożywia rabatę W fazie kwitnienia tulipanów jest najładniejsza.









Tu z bodziszkami

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
12:47, 24 lis 2015
Czyli tak jak stipa niby uciążliwa bo się rozsiewa ale jakże pożądana Jak jeszcze będzie dostępna w ogrodniczym to kupię.Kłoski ma niczym proso.
Gardenarium 20:57, 24 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mniej się rozsiewa niż Stipa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
12:51, 27 lut 2016
Danusiu a czy są jakieś turzyce na suchsze i słoneczne stanowiska? Nie mam na tej rabacie nawadniania a chciałabym na jej obrzeże jakieś turzyce.Są takie?
Z traw to wiem,że kostrzewa świetnie radzi sobie na takich stanowiskach ale mam już jej sporo w ogrodzie a jakieś inne niskie trawy?
12:58, 27 lut 2016
A jak z turzycą Frosted Curls da radę na pełnym słońcu?
Toszka 20:48, 27 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
absolutnie da radę, a na słońce stworzone są przede wszystkim Bronze Form i Buchanani
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 11:19, 29 lut 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Witam wszystkich,
mam pytanie odnośnie turzycy Evergold... jesienią posadziłam młode sadzonki, całą zimę ładnie wyglądały a teraz zauważyłam ,że jakby straciły kolor...nie zbrązowiały tylko jakby stały się siwe, bezbarwne. Czy to oznacza ,że przemarzły czy odbija gdy przyjdzie na nie czas? Obcinać je czy czekać? Nie mam doświadczenia z turzycami. To moje pierwsze
I jeszcze jedno: rosną pod sosnami.Może one im zaszkodziły?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
11:36, 29 lut 2016
Toszko dziękuję,jesteś niezawodna
Gardenarium 17:11, 29 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malgol napisał(a)
Witam wszystkich,
mam pytanie odnośnie turzycy Evergold... jesienią posadziłam młode sadzonki, całą zimę ładnie wyglądały a teraz zauważyłam ,że jakby straciły kolor...nie zbrązowiały tylko jakby stały się siwe, bezbarwne. Czy to oznacza ,że przemarzły czy odbija gdy przyjdzie na nie czas? Obcinać je czy czekać? Nie mam doświadczenia z turzycami. To moje pierwsze
I jeszcze jedno: rosną pod sosnami.Może one im zaszkodziły?


Nie, sosny nie zaszkodziły, raczej mróz. Teraz nic nie rób - czekaj. Jak się ociepli na dobre i zaczną wybijać ze środka, obetniesz stare liście.A jak nic nie odbije to wywalisz i posadzisz nowe, jak ja co roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies