Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Giardino di Ninfa - angielski ogród we Włoszech

Pokaż wątki Pokaż posty

Giardino di Ninfa - angielski ogród we Włoszech

Gabriela 15:28, 10 lut 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ogrody angielskie nie są tylko wymuskane, takie są tylko ich części w postaci pokoi ogrodowych, obramowanych cisowymi żywopłotami. I tam jest taki ogród z fontanną przy sadzie cytrusowym.
Styl angielski to właśnie ogród naturalistyczny, nawiązujący do otaczającego krajobrazu. Anglicy, wymyślając swoje ogrody, zaczerpnęli jednak do swoich kompozycji od Włochów symetrię i strzyżone, formowane żywopłoty, który to styl został rozwinięty w ogrodach francuskich. Tyle, że Anglicy nie wysypywali środka żwirem, tylko sadzili byliny i kwiaty.
Ten ogród, bardzo duży, został wkomponowany w ruiny miasta, które tu kiedyś było od czasów wczesnego średniowiecza i w żaden sposób nie jest nawet podobny do ogrodów we włoskim stylu, formalnych, symetrycznych i uporządkowanych, jak najsłynniejsze z nich Villa d'Este i Villa Lante.

Następnym razem pokażę Wam ogród Landriana, oddalony o ok. 100 km od Ninfy, zaprojektowany w latach 60-tych przez Russela Page'a, ten właśnie podzielony jest na wnętrza.

A wiecie, my mamy chwasty - mlecze, a oni mają chwasty - akanty. Szczerze mówiąc, to chętnie bym się zamieniła na chwasty w ogrodzie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Kuklik 19:39, 10 lut 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Wspaniały ogród, cudowne słońce, sama przyjemność taki spacer
Fascynująca kaskada
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
hanka_andrus 19:44, 10 lut 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Też wolałabym widzieć dorodnego akanta, niż inwazję mniszka.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Poziomka 20:22, 11 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Przed laty oglądając programy ogrodnicze prowadzone przez Geoffa Hamiltona zachwyciły mnie (zachwyt trwa do dzisiaj) dwa ogrody leżące w Holandii i we Włoszech. Pierwszy to ogród holenderskiego malarza Tona ter Linden w Runinen drugi to oczywiście ogród Giardino di Ninfa.
W ogrodzie Tona byłam kilka lat temu i wyglądał jeszcze lepiej niż w programie, ogród Ninfa jest moim niespełnionym marzeniem, ale dzięki zdjęciom Gabrieli zawsze mogę do niego zaglądać.
Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Dzidka 19:33, 13 lut 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Gabrielo, ty wiesz jak bardzo chciałabym zatracić się w tym ogrodzie.
Ale póki co, to marzenie nie chce się spełnić.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
barbara_kraj... 23:19, 13 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Może moje się spełni... w następnym wcieleniu)
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
monteverde 23:45, 13 lut 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Dzięki za pokazanie tak fajnego ogrodu Ja też zamieniłabym się na akanty
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
aldonaz 20:12, 17 lut 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Pięknie i nastrojowo. Akanta dostałam od Ani asc w ubiegłym roku, ciekawe czy przetrwa zimę.
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
jagoda99 17:26, 06 mar 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Oh zamieszkac tam
dziekuje ze moglam zobaczyc cudnie
pozdrawiam
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
akanta 12:00, 27 mar 2013


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Takie ogrody działają na moje zmysły najbardziej ....dzięki za przeżycie duchowe ...przypomnienie ,będę tu wracać .
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies